Tag: spak

EMRAT/SPAK mbyll hetimet dhe për dy persona të tjerë, ja pasuritë...

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Tiranë, në bashkëpunim me policinë gjyqësore të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit, ka...

Sekuestrimi i pasurive të Ndroqit/Maliqi thumbon Ramën: Të prisje të kalonin...

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi ka reaguar pas sekuestrimit të 26 pasurive të Ylli Ndroqi pas hetimet nga SPAK, duke akuzuar kryeministrin Edi Rama. Ai...

Kush janë prokurorët që kërkuan sekuestrimin e pasurisë së Ylli Ndroqit

Prokurorët e SPAK që kanë drejtuar hetimin pasuror të Ylli Ndroqit janë Vladimir Mara dhe Dritan Prençi. Në dokumentin e siguruar nga ABC News thuhet se dy...

Avokati i biznesmenit Ylli Ndroqi: Tentuan t’i merrnin makinën, brenda 5...

Avokat i Ylli Ndroqit ka deklaruar jashtë dyerve të Policisë së Tiranës se forcat operacionale kanë tentuar t’i merrnin klientit të tij makinën me...

E FUNDIT/GJKKO vendos sekuestrimin e pasurive të Ylli Ndroqit

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit ka vendosur seksuestro të 26 pasurive të Ylli Ndroqit bazuar në dyshimet e lindura pas hetimit pasuror nga SPAK,...

Ish-deputeti nxjerr dokumentin: 5 pyetje për SPAK-un dhe pse gënjeu për...

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka publikuar certifikatën e vdekjes së një prej komisionerëve për të cilin SPAK-u nxori urdhër arresti duke rikthyer dhe...

Urdhër arreste për dy komisionerë të vdekur të dosjes 339, reagon...

Drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Arben Kraja, konfirmoi faktin se nga oficerët e policisë gjyqësore që kanë mbërritur...

Vendimi për dosjen 339, SPAK u çon fletëarresti dy të vdekurve

Dy prej 22 ish-komisionerëve për të cilët SPAK firmosi një ditë më parë urdhërarrestet kanë ndërruar jetë një muaj më parë. Bëhet fjalë për Kasem...

Urdhërat e SPAK për arrestimet, PD: Treguan se në zgjedhje kutitë...

Ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji, reagon pas vendimit të SPAK për të lëshuar disa urdhër-arreste për dosjen “339”, e cila është dosja e vjedhjes së...

“Dosja 339”, zbardhen urdhër-arrestet e SPAK për krimet zgjedhore

Eshte bërë publike dosja e SPAK për urdhër arrestet në kuadër të dosjes 339, ku përfshihen dhe krime elektorale. Po ashtu mes personave që...