Tag: spak

Inceneratori i Tiranës: PD padit në SPAK Ramën, Ahmetaj e të...

Partia Demokratike ka dorëzuar këtë të hënë në SPAK kallëzimin për inceneratorët ndaj kryeministrit Edi Rama; ndaj Arben Ahmetajt, ish-ministër i Financave; Lefter Kokës,...

‘SPAK të mos flejë mbi dosjen e mafias së plehrave’,PD kërkon...

Partia Demokratike ka reaguar diten e sotme, lidhur me pandemine duke u ndalur tek  pasojat qe pandemia ka lene tek qytetaret dhe sesa eshte...

OFL zbarkon në Vlorë, u kërkon deklarimin e pasurisë 3 të...

Operacioni Forca e Ligjit këtë të enjte ka zbarkuar në Vlorë dhe u ka kërkuar deklarimin e pasurisë tre të dënuarve. Sipas OFL formulari u...

Shullazi kallëzon penalisht Arta Markun dhe Donika Prelën

Emiljano Shullazi dhe Gilmando Dani kanë kallëzuar ish-Prokuroren e Përgjithshme të Përkohshme, Arta Markun dhe ish-drejtuesen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prelën. Kallëzimi...

Rama ‘udhëzon’ SPAK: Nuk janë politikanët koka e korrupsionit, duhet të...

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij në konferencën që po zhvillohet kundër korrupsionit. Kreu i qeverisë është shprehur se lufta kundër korrupsionit...

Ish-avokatja e shtetit kërkon hetimin e kryeministrit, numëron gjyqet e humbura...

Ish-avokatja e Shtetit, Ledina Mandija bën përgjegjës kryeministrin Rama, për për faturat qindra milionë euro në arbitrazh sipas saj. Ish Avokatja e Shtetit, Mandija në...

Të dënuar për “vrasje”, OFL kërkon deklarimin e pasurisë për dy...

Policia e Shtetit në kuadër të Operacionit Forca e Ligjit ka dërguar formularët për deklarimin e pasurisë të dy personave të dënuar për vrasje...

TEATRI/SPAK bashkon 6 padi në një, zbulohet kush pyetet i pari

Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion ka nisur marrjen në pyetje të të gjithë personave në lidhje me çështjen e Teatrit Kombëtar. Burime bëjnë me dije se...

Infektohen me Covid-19 gjyqtari i Gjykatës së Posaçme dhe prokurori i...

Infektohen me Covid-19 gjyqtari i Gjykatës së Posaçme dhe prokurori i SPAK. Sipas  ABC News, mësohet se puna vijon normalisht ndërsa janë shtuar kontrollet dhe...

PD padit në prokurori drejtorin e ISHSH në Elbasan: I ka...

PD e Elbasanit padit në prokurori drejtorin e ISHSH Elbasan, Blendi Musai. Sipas PD Elbasan, ai kishte nisur shantazhin ndaj punonjësve duke përdorur forcën...