Letra e çuditshme e anëtarit të KLP për kreun e institucionit: Ka ardhur ndonjë kartolinë Urimi për Vitin e Ri 2020?

Një letër që kurre me pare se kishim hasur, e ka sjellë anëtari i KLP, Tartar Bazaj. Letra me kerkesen e çuditshme i është drejtuar kryetarit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

Tartar Bazaj i është drejtuar me një letër për kërkesë informacioni z. Gent Ibrahimi që mban datën 24 janar 2020. Sipas letrës, të cilën e ka shpërndarë ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, Bazaj ankohet tek drejtuesi i institucionit për mos marrjen e kartolinave për Vitit të Ri 2020.

Letra përmban dy pyetje të anëtarit si më poshtë:

1-Nëse në adresën time pranë Këshillit të Lartë të Prokurorisë ka ardhur ndonjë kartolinë Urimi për Vitin e Ri 2020 ose jo?

2-Dhe nëse po, kanë mbetur rastësisht pa u ndarë apo cilat janë arsyet e mos dorëzimit të tyre tek personi im?

Letrën, Bazaj e bazon tek ligji për të drejtën e informimit.

DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje