Tag: KLP

Tritol prokurorit në Vlorë, reagon KLP: Mbrojtje të posaçme për Albert...

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur sot në Vlorë, aty ku iu vendos eksploziv makinës së prokurorit Albert Kuliçi reagoi edhe Këshilli i Lartë...

EMRAT/Kush do ta drejtojë SPAK-un? KLP interviston 3 kandidatët në garë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të zhvillojë nesër intervistat me tre kandidatët për kryetar të Strukturës së Posaçme (SPAK). Procesi i intervistimit me audio...

EMRAT/8 prokurorët që marrin detyrën për SPAK, betimi tek Meta në...

Altin Dumani, Arben Kraja, Behar Dibra, Edvin Kondilli, Elida Celami(Kaçkini), Ened Nakuçi, Enkeleda Millonai, Klodian Braho, janë 8 nga 15 anëtarët e parë të...

KLP rendit Olsian Çelën të parin, sa pikë kanë marrë tre...

Pas publikimit të renditjes, KLP ka publikuar dhe pikëzimin per secilin kandidat në garën për kryeprokuror. Prokurori Olsian Çela është renditur i pari në listën...

KLP bën publike listën, kush renditet i pari në garën për...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka bërë renditjen e kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm sipas pikëve të marra. I pari në listë është Olsjan Çela....

KLP shpall sot listën me pikët për Kryeprokurorin e ri

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të shpallë sot pikëzimin e tri kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm. Një ditë më parë Këshilli intervistoi në seanca...

A shkelën ligjin dy institucione? Flet kandidatja Memçaj: E vërteta e...

Një prej kandidateve tè tjera që po merret në pyetje nga KLP për postin e kryeprokurores është dhe prokurorja e Apelit, Fatjona Memçaj. Teksa ishte...

LETRA/KLP reagon për herë të parë pas atentatit të prokurorit, çfarë...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka reaguar për herë të parë mbi atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoji, që tronditi mbarë opinionin publik, pasditen e...

Zhbllokohet gara për kryeprokuror, Gjykata rrëzon padinë e Lulzim Alushajt

Gjykata Administrative e Apelit ka rrëzuar padinë e prokurorit Lulzim Alushaj, i cili u skualifikua nga gara për Kryeprokuror nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë.Në...

Zgjat 5 minuta mbledhja e KLP-së, Gent Ibrahimi del i pari,...

Me një "ngërç" është shoqëruar mbledhja e sotme e Keshillit të Lartë të Prokurorisë, gjë e cila solli që mbledhja të zgjaste vetëm 5...