Tag: KLP

Sulmet ndaj prokurorit, KLP përgjigje të prerë Ramës dhe Braçes: Denoncojini...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, (KLP), i ka kthyer përgjigje të prerë Ramës dhe zvendesit të tij Braçe, pas deklaratave të tyre, teksa kuzojnë...

Njihuni me konkurrentët e Arta Markut, KLP konfirmon kandidatët për garën

KLP ka konfirmuar kandidatët zyrtarë për postin e kryeprokurorit. Nga gara, KLP s'kualifikoi kandidatin, Lulzim Alushaj ndërsa konfirmoi tre kandidatët e tjerë Arta Markun,...

Zbardhen emrat e kandidatëve për vendin vakant në KLP

Jane zbardhur emrat e dy kandidatëve që do të zëvendësojnë vendin e lënë bosh nga Gentian Osmani në Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Mësohet se...

Ngritja e institucioneve të drejtësisë, sa do të jenë rrogat e...

Ngritja e institucioneve të reja të drejtësisë, në mënyrë të veçantë të Strukturës së Posaçme Antikorrupsion (SPAK), që do të merret me hetimin e...

Lëvizje në prokuroritë e rretheve, zbulohen emrat që zëvendësojnë të shkarkuarit

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka njoftuar  ndryshimet këtë të marë lidhur me drejtuesit e një sërë prokurorish të rretheve të vendit. Kësisoj, Këshilli...

Përfundon afati, në garë për Prokuror të Përgjithshëm Arta Marku dhe...

Janë përcaktuar dhe kandidaturat për kreun e organit të akuzës, post të cilin aktualisht e mban Prokurorja e Përkohshme, Arta Marku. Fatjona Memçaj, Lulzim Allushaj, Olsian...

Arta Marku kërkon mandat të plotë në krye të Prokurorisë, dorëzon...

Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku, ka dorëzuar pranë KLP kandidaturën për një mandat të plot në krye të organit të akuzës. Marku është...

KLP jep arsyet pse nuk mund ta shkarkojë Arta Markun

Këshilli i lartë i Prokurorisë i ka kthyer përgjigje Partisë Demokratike dhe dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për kërkesen ndaj  Arta Markut. Kujtojmë  se kryetarët...

Kërkesa për shkarkimin e Arta Markut, KLP i kthen përgjigje PD...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka dhënë zyrtarisht përgjigjen e saj pas shqyrtimit të kërkesës së dy partive PD dhe LSI për shkarkimin Arta Markut...

“Lidhjet e Bujar Sheshit me sigurimin janë konfirmuar, ai s’duhej të...

Në Tiranë, drejtuesja e Autoritetit për Informim mbi Dokumentat e ish Sigurimit të Shtetit, Genta Mara Sula, tha sot për “Zërin e Amerikës”, se...