Tag: KLP

KLP kundër Arta Markut, rikthehen te Krimet e Rënda dy prokurorët...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur rikthimin tek Krimet e Rënda të dy prokurorëve Besim Hajdarmataj dhe Olsian Çelaj të cilët u transferuan...

Vasili nxjerr shkeljen e radhës: KLP NDALU DHE RESPEKTO LIGJIN!!!

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, është ndalur tek Këshilli i Lartë i Prokurorisë, i cili sipas tij ka bërë shkelje. Sipas tij,...

PD: Kryetari i KLP-së është një investim politik i Ramës, ka...

Këtë të mërkurë Këshilli i Lartë i Prokurorisë zgjodhi për kryetar të saj Gent Ibrahimin, një emër që sipas PD-së është shenjë e qartë...

Mblidhet për herë të parë Këshilli i Lartë i Prokurorisë, zgjidhet...

Gent Ibrahimi është zgjedhur kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, ndërsa Alfred Balla është zgjedhur zv/kryetar i KLP-së. Ky informacion del nga mbledhja e cila...

Krijimi i KLGJ-së dhe KLP-së, reagon Ambasada amerikane në Tiranë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë reagon pas vendimit për krijimin e dy institucioneve të reja të drejtësisë, KLGJ-së dhe KLP-së. Sipas deklaratës, ngritja...

Thirrja e Ambasadës së SHBA: Transparencë për KLP dhe KLGJ, të...

Një ditë përpara mbledhjes, ku do të zgjidhen anëtarët e KLP dhe KLGJ, Ambasada amerikane në Tiranë ka bërë thirrje për një proces të...

Kandidatët nuk kaluan dot Vettingun, Prokuroria hap sërish garën për KLP

Prokuroria e Përgjithshme ka mbetur vetëm me një kandidat për në Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Për shkak se nuk ka plotësuar numrin e kandidatëve...

PD ka përgjimet e dy ministrave që flasin për para dhe...

Kreu i Departamentit të Sigurisë në PD, Enkelejd Alibeaj tha mbrëmjen e sotme se dy ministra që kanë goxha para, ndodhen të përgjuar me...

Kandidatët në KLP dhe KLGJ, 5 për qind spiunë të Sigurimit

Kanë pasur të shkuar si bashkëpunëtore të sigurimit të shtetit, por përsëri tentojnë të përfshihen në kupolën e drejtësisë. Bëhet  fjalë për kandidatët për...

ARSYEJA & SKANDALI/ Shuhet entuziazmi i Edi Ramës – Anëtarët e...

Kuvendi ka votuar mbrëmjen e djeshme anëtarët e KLGJ-së dhe KLP-së, të cilët kanë marrë detyrën edhe pse nuk morën votat e duhura. Këta...