Arta Marku kërkon mandat të plotë në krye të Prokurorisë, dorëzon kandidaturën

Ndaje

Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku, ka dorëzuar pranë KLP kandidaturën për një mandat të plot në krye të organit të akuzës.

Marku është kandidatja e katërt në garën për kreun e akuzës pas regjistrimit të prokurorit të krimeve të rënda Olsian Çela, prokurores së  Apelit në Tiranë, Fatjona Memçaj dhe avokatit Lulzim Alushaj.

Marku, u emërua në krye të PP në vitin 2017 si e komanduar mes tensioneve politike.

Afati përfundimtar është 29 prilli por përshkak të pushimeve shtyhet deri më 2 maj.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje