Shkresa e Krajes per KLP, a ka nje skenar bllokimi ndaj SPAK

Drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme, Arben Kraja alarmoi institucionet ne lidhje me nje fluks te madh denoncimesh ne SPAK.

Karaja ka kerkuar që të ketë edhe dy prokurorë të tjerë në trupen e tij. Ai me anë të një shkresë zyrtare, i është drejtuar pak kohë më parë Këshillit të Lartë të Prokurorisë, të cilës i kërkon komandimin e dy prokurorëve të tjerë.

Ne fakt SPAK duhet te kete edhe 8 prokurore te tjere qe te funksionoje normalisht. Deri tani nuk ka ndonje perpjekje konkrete per te shtuar numrin e prokuroreve te vetuar ne SPAK. KLP ka komanduar 2 prokurore nderkohe qe nuk e ka futur ne rendin e dites kerkesen e Krajes per prokurore te tjere.

KLP nuk ka shpjeguar arsyet e anashkalimit nderkohe qe shtimi i padive dhe numri i vogel i prokuroreve, hezitimi i KLP te perballet me problemin, ngjan me shume si kurth per dobesimin e bllokimin e SPAK. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje