Tag: prokuroret

Saimir Tahiri punëson lobistë në SHBA/Po atë a e kap KÇK-ja?

Në rrjetet sociale ka nisur një garë memesh, me pyetjen: A e kap KÇK? Të gjithë politikanët e qeverisë, duke nisur nga Edi Rama,...

REAGIMI/PD i përgjigjet KLP-së: E keni detyrim të informoni nëse Kraja...

Partia Demokratike ka reaguar mesditën e sotme në lidhje me reagimin e KLP-së për kreun e SPAK Arben Kraja dhe anëtarin Altin Dumain. Në një...

KLP iu heq dyshimet lidhur me prokurorët e SPAK: Janë njerëzit...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka bërë një reagim se fundmi në lidhje me vënien në dyshim të integritetit të prokurorëve të SPAK. Në një...

EMRAT/Në Elbasan, Kukës dhe Fier, zbardhet votimi i KLP për drejtimin...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë miraton emërimet e përkohshme të drejtuesve të Prokurorisë në rrethe. Mesohet se Këshilli i Lartë i Prokurorisë votoi prokuroren Rita...

Reagimi i ashpër i PD: Eshtë vënë në dyshim integriteti i...

Partia Demokratike e Shqipërisë nuk ka ndërhyrë dhe nuk ka komentuar procesin e përzgjedhjes dhe emërimit të prokurorëve të SPAK, por se fundmi, sekretari...

EMRAT/Sot afati i fundit për të aplikuar, zbulohen tre kandidatët për...

Kur na ndajnë pak orë nga mbyllja e afateve për shprehjen e interesit nga ana e prokurorëve për kreun e SPAK, zbulohen kandidaturat e...

Tre gjyqtarët që nuk kanë kaluar vettingun dhe “porosia” e ish-ambasadorit...

Të gjithë janë fokusuar tek vendimi i dënimit, po pak kush mund të interesohet për gjyqtarët dhe prokurorët të cilët dje kishin një detyrë...

EMRAT/Ngec në Vetting kryeprokurori i Gjirokastrës, kalon ai i Tropojës

KPK njoftoi sot se kryeprokurori i Gjirokastrës, Arben Pashaj është shkarkuar nga detyra. Hetimi administrativ për Pashon u kryesua nga Valbona Sanxhaktari, me relator Olsi...

Firmosën urdhër-arrestet për dy ish-deputetët e PS, merren në mbrojtje dy...

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka njoftuar se ka shtuar masat e sigurisë për dy prokurorë dhe një gjyqtar. Mësohet se janë shtuar masat e...

Moisi Habilaj “harrohet” nga prokurorët shqiptarë, meret në pyetje vetëm një...

Moisi Habilaj është marrë në pyetje vetëm një herë nga grupi i prokurorëve shqiptarë në Katania. E ndërsa në media u fol pëër një dëgjesë...