Tag: Festivali

Merret vendimi: Ja ç’do të ndodhë me Festivalin e Këngës këtë...

Festivali i Këngës në RTSH nuk do të anullohet,  pavarësisht situtës së krijuar nga pandemia Covid-19. Lajmi është konfirmuar në faqen e Radio Televizionit Shqiptar,...

Vijojnë pakënaqësitë nga festivali, Elton Deda zbulon për herë të parë...

Festivali i fundvitit qe sapo lame pas, ka bere kaq zhurme, sa polemikat dhe pakënaqësitë vazhdojnë ende. I fundit qe ka folur ka qene...

FOTO/Mesazh të fshehur pas festivalit, Elvana Gjata me dedikime në rrjetet...

Këngëtarja Elvana Gjata vijon te jete aktive ne rrjetet sociale, dhe pas zhgënjimit nga festivali i fundivitit. Kete here, ajo  i ka kushtuar një dedikim...

Manjani komenton festivalin e RTSH-së: Politika jua ka çpifur njerëzve dhe...

Ish-ministri Ylli Manjani i eshte bashkuar komenteve lidhur me festivalin e RTSH-së, për të cilën thotë se është me mire të bëhet sesa të...

Pikët e jurisë dhe debatet mbi fituesen, reagon Drejtori i Festivalit...

Pas shumë polemikave, te cilat per hir te se vërtetës do te vijojne, ka reaguar dhe drejtori i RTSH, Thoma Gëllçi. I kontaktuar nga Panorama,...

Asnjë mesazh për Alketën dhe Verën, Arilena është e qartë në...

Këngëtarja Arilena Ara ka marrë kohë që pas festivalit të urojë të gjithë bashkëpunëtorët e saj që e ndihmuan për këngën dhe performancën në...

FOTO/E papritur, fshihen të gjitha këngët e Festivalit nga YouTube i...

Të gjitha këngët e Festivalit janë zhdukur nga Youtube dhe i gjithë kanali i RTSH nuk ekziston më në këtë platformë. RTSH nuk ka reaguar...

Festivali/Reagon njëra prej anëtareve të jurisë shqiptare: E kam ndjerë veten...

Shkrimtarja Rita Petro ka reaguar se fundmi, pas berjes publike te votimit ne festivalin e RTSH-së. E ftuar në emisionin “Wake Up”, Rita kërkoi...

FOTO/Zbulohen pikët e plota të jurisë, ndërkombëtarët votuan Elvanën, shqiptarët jo

Festivali i Kenges vijon ende të jetë çështje diskutimi, kjo pasi ishte thene prej kohesh se fituesja do te ishte Elvana Gjata, por trofeun...

“Më mirë që nuk fitove”, Regjisorja i drejtohet Elvana Gjatës: Do...

Ka patur dy ndarje të mëdha, me fansat qe brohorisnin emrin e dy kengetareve sipas rastit. Nga njera ane, Arilena Ara dhe nga ana...