Merret vendimi: Ja ç’do të ndodhë me Festivalin e Këngës këtë vit

0Shares
0

Festivali i Këngës në RTSH nuk do të anullohet,  pavarësisht situtës së krijuar nga pandemia Covid-19.

Lajmi është konfirmuar në faqen e Radio Televizionit Shqiptar, ku janë ftuar edhe artistët të paraqesin në muajin shtator këngët konkurrente në edicionin 59 të festivalit.

Pavarësisht situatës së krijuar nga koronavirusi është e sigurt se edhe këtë fundvit eventi më i madh i këngës në vend, do të mbahet. Nëndrejtori i Përgjithshëm i RTSH-së, Martin Leka zhvilloi sot takimin e parë konsultativ me krijuesit, që kanë lënë gjurmë në këtë festival, muzikantë e tekstshkrues,” thuhet në njoftim.

Ndërkohë përsa i përket fitueses së edicionit të kaluar, Arilena Arës, nuk ka ende një vendim.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje