Tag: rtsh

Jo vetëm në Tv Klan, Alketa dhe Vera nënshkruajnë kontratë me...

Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka janë padyshim dyshja e cila bën gjithmonë mrekulli në ekranet shqiptare me programe të suksesshme. Duke qënë prej kohësh në...

Veshja e Jonida Maliqit në ‘Festivalin e Këngës’ paska një domethënie...

Jonida Maliqi rrëmbeu vendin e parë në Festivalin e Këngës në RTSH. Këngëtarja do të përfaqësojë Shqipërinë në  Eurovision, në Izrael. Jonida u prezantua me...

Reklama që joshin të vesh baste, qytetarët të zemëruar me RTSH

Dhjetra qytetarë në rrjetet sociale janë ankuar këto ditë në ldihje me transmetimin e venies së basteve direkt në televizione. Por vëmëndja më e...

Opozita dhe RTSH kundërshton planin e pronarëve të mediave për fondet...

Propozimi i pronarëve të televizioneve private për të përfituar 50 për qind të fondeve që qytetarët shqiptarë paguajnë për transmetuesin publik si dhe përjashtimin...

“Bëhet deti kos” – Edhe RTSH kërkon rritje me 50% të...

Të ardhurat e grumbulluara nga taksa e televizorit arritën në vitin 2017, më rreth 1.2 miliardë lekë ose rreth 9 milionë euro, sipas të...

LISTA/ Ja këngëtarët e Festivalit të këngës në RTSH – Kush...

Dhjetori po afron dhe bashkë me të dhe festivali i fundvitit në RTSH. Festivali i fundivitit ka një rëndësi të madhe sepse fituesi i...

Bllokoi sinjalin e Kuvendit për mediat, reagon drejtori i RTSH: Të...

Drejtori i RTSH Thoma Gëllçi, ka reaguar pas bllokimit te sinjalit te Kuvendit për mediat e tjera. Gëllci shprehet se televizionet janë njoftuar që...

Erion Veliaj gënjen sy më sy gazetarin në studio

Ka qënë flagrante përgjigja e sotshme e Erion Velisë në lidhje me publikimin online të planit urbanistik të Tiranës. I pyetur nga gazetari Lutfi...