Tag: rtsh

VIDEO/Nga Elvana, Arilena e deri tek Stresi, publikohen disa nga këngët...

RTSH ka zbuluar për publikun këngët konkurruese në festivalin e Fundvitit. Disa javë para mbajtjes se tij, publiku ka mundësinë te njihet me kenget...

Publikohen datat e festivalit të RTSH, të gjithë pjesëmarrësit në një...

Teksa kemi hyrë tashmë në muajin dhjetor nuk na ndajnë edhe ditë nga festivali i Këngës në RTSH. Ky është edhe edicioni i 58-të...

VIDEO/Bashkëpunim i shoqëruar me debate, Eli Fara zbulon titullin e duetit...

Askush nuk e kishte menduar një duet mes Eli Farës dhe Stresit, pasi të dy përfaqësojnë rryma krej te ndryshme. Pjesëmarrja e tyre në...

Festivali në RTSH/Letra e dytë për Kryeministrin, Diana Ziu paralajmëron: E...

Diana Ziu,kompozitorja e cila po ben bujë me revoltën e saj ndaj festivalit të RTSH-së, i eshte rikthyer letrave, duke shkruar nje te dyte,...

VIDEO/Festivali në RTSH, këngëtari dhe kompozitorja e njohur tregojnë problemet dhe...

Pas denoncimeve të Diana Ziut si kompozitore, së cilës nuk i është pranuar kënga në RTSH, dhe Erik Lloshi ka shprehur pakënaqësinë e tij. Eriku...

Nga Stresi e deri tek Elvana Gjata, zbulohet se kur do...

Festivali i Këngës në Radiotelevizionin Shqiptar ka nisur punën dhe tashmë janë bërë publike dhe edhe datat se kur do të mbahet ky kompeticion. Në...

Lista zyrtare me këngëtarët pjesëmarrës në Festivalin e RTSH-së

Rikthehen ethet dhe emocionet e Festivalit të RTSH-së. Edicioni i 58-të i festivalit të RTSH-së këtë vit vjen me plot risi, jo vetëm nga...

Alketa e sinqertë dhe për punën e pagesës: Ja sa do...

Ajo e ka konfirmuar prej herës që do të drejtojë festivalin e pervitshëm të RTSH-së, së bashku me kolegen e saj, Vera Grabocka. Alketa Vejsiu...

FOTO/Alketa prezanton projektet e reja për sezonin televiziv, këtë vit do...

Sezoni i ri televiziv do të nisë për punë ditësh dhe personazhet e ekranit kanë nisur të prezantojnë projektet e reja. Alketa Vejsiu ka...

RTSH-së i tërhiqet vëmendja, AMA: Transmetuan këngët e serbes Ceca, frymëzueses...

Autoriteti i Media Audiovizive (AMA), i ka tërhequr vërejtje Radio Televizionit Publik Shqiptar, për transmetimin e këngëve të këngëtares serbe, Ceca. Sipas AMA-s, këngëtarja Serbe...