Alketa e sinqertë dhe për punën e pagesës: Ja sa do të marr për festivalin në RTSH

Ndaje

Ajo e ka konfirmuar prej herës që do të drejtojë festivalin e pervitshëm të RTSH-së, së bashku me kolegen e saj, Vera Grabocka.

Alketa Vejsiu nuk e ka fshehur entuziasmin e saj për kete angazhim serioz, teksa ka dhënë dhe më shumë detaje në intervistat e fundit televizive.

Moderatorja Alketa Vejsiu e ftuar në “Jo Vetëm Modë” nën drejtimin e Orinda Hutës, Vejsiu ka treguar edhe pagesën që do të marrë për festivalin.

Duket gjithmonë sikur çdo gjë që njeriu bën, e bën për të marrë ca të mira materiale në fund. Unë do të paguhem 0 Lekë për festivalin dhe ka qenë kjo një marrëveshje që kam bërë me veten, por edhe me drejtuesit e Televizionit Publik, sepse këtë festival po e bëj në fakt për ideal. Dua vërtet të bëj një festival të mirë. S’dua të marr asnjë qindarkë nga taksat që paguajnë shqiptarët”, u shpreh Alketa.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje