Tag: policia rrugore

VIDEO/Policia bën “namin” në Tiranë, pezullon 32 leje drejtimi, shkak përdorimi...

  Policia Rrugore e Tiranës kontrolle të shtuara në funksion të parandalimit të aksidenteve rrugore, përgjatë fundjavës. Gjatë 12 orëve të fundit janë konstatuar dhe arrestuar...

VIDEO/ “Shpejtësia është si thika të ndan në dysh”, policia ndalon...

Policia e shtetit ka bërë publike nje video dhe  një njoftim për aksionin e mbrëmjes së djeshme nga policia rrugore ku janë evidentuar shkelje...

Me shpejtësi 215 km/h, pezullohen 71 patenta në Tiranë

Policia Rrugore ka bërë më dije aksionet që ka zhvilluar gjatë natës së djeshme, duke këshilluar shoferët që të mos ecin me shpejtësi. “Fundjavë për...

VIDEO/Autostrada Tiranë-Durrës përdoret si pistë, shoferët ‘shkelin gazin’ deri në fund

Dy raste të tejkalimit të shpejtësisë mund të kishin rezultuar fatale për dy persona. Policia bën me dije se dy shoferë kanë kaluar çdo limit...

Policia Rrugore publikon videon e tmerrshme të aksidentit:”Bëni kujdes!”

Kur nuk respektohet minimalisht çfarë ligji kërkon, "Dispozita e "parakalimit", ndodhin ngjarje aksidentale tragjike.Prandaj Policia Rrugore insiston veçanërisht në respektimin e kësaj dispozite dhe publikon...

Droni ‘godet’ dhe në Gjirokastër, policia ndëshkon 93 shoferë

Policia rrugore prej disa ditësh ka njoftuar se po monitoron nga ajri me anë të disa dronëve të cilët i ndihmojnë ata të konstatojnë...

VIDEO/65 shoferë nuk u japin përparësi këmbësorëve, ja disa shkelje në...

Siguria e këmbësorëve në vendkalimet e përcaktuara, ishte përsëri sot në vëzhgimin e policisë rrugoreve.  Nga rezultatet e arritura, në funksion të planeve “Tispol Gusht 2018” janë...

VIDEO/Vazhdon monitorimi me dron, ja shkeljet e 128 shoferëve të ndëshkuar...

Policia rrugore e Tiranës ka ndëshkuar 128 drejtues mjetësh pasi nga monitorimet me dron, ata kanë bërë shkelje të ndryshme të rregullave të qarkullimit...

“Sofistikohet” policia shqiptare, ndjek nga ajri shoferët që shkelin rregullat

Pas policëve pa uniformë që qarkullojnë në rrugët e Tiranës për të vërejtur shkeljet e drejtuesve të automjeteve, Policia Rrugore ka vendosur të mbikëqyrë...

Probleme me qarkullimin e kamionëve gjatë sezonit turistik, policia rrugore paralajmëron...

Në njoftimin e fundit të Drejtorisë të Policisë Rrugore theksohen rastet se kur drejtuesit e kamionëve duhet të respektojnë kufizimet për të mos qarkulluar...