Tag: policia rrugore

Makina me shpejtësi dhe me shoferin e dehur aksidenton policinë, plagosen...

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm tek rrethrrotullimi i Dajlanit në Durrës. Një makinë që ka ardhur me furi ka përplasur pikërisht makinën...

VIDEO/Policia rrugore në kryeqytet me dorë të hekurt, 37 shoferë në...

Rrugorët e kryeqytetit arrestojnë 37 drejtues mjetesh, gjatë javës. Policia Rrugore e Kryeqytetit, gjatë javës, njofton se ka shtuar kontrollet policore parandaluese për verifikimin...

VIDEO/Tentativë për të korruptuar policët me lekë, në pranga dy shoferë...

Policia Rrugore e Tiranës ka parandaluar  dy raste të mitëdhënies. Sipas burimeve zyrtare, në pranga rane dy drejtues mjetesh, të cilët për t'i shpëtuar...

RESHJET/ 18 porosite e policise rrugore per drejtuesit e makinave

Policia Rrugore ka udhezuar sot drejtuesit e mjeteve qe te kene vemendje te shtuar pergjate diteve me reshjw. Nisur nga moti i keq, me reshje...

VIDEO/Viti i Ri, policia rrugore bën njoftimin e rëndësishëm

Policia rrugore e kryeqytetit, përpos urimit për festat e fundvitit, ka dhe një mesazh të rëndësishëm për të gjithë shoferët. NJOFTIMI I PLOTË Rrugorët e kryeqytetit...

Urdhri i Lleshit për qarkullimin rrugor: Jo më postblloqe dhe as...

Ministri i Brendshëm Lleshaj, kërkesa të forta për ndryshim radikal të kontrollit të qarkullimit rrugor Përmes një shkrese drejtuar Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së...

Policia rrugore bën bilancin: Shkelje të rënda dhe 21 të arrestuar

Policia e Tiranës ka vijuar me kontrolle gjatë fundjavës dhe javës për të  konstatuar shkeljet e rregullave të qarkullimit rrugor. Sipas njoftimit të tyre, ka...

VIDEO/I riu nga Shkodra me 182 km/h, policia e ‘ndëshkon’

Policia rrugore ka parandaluar një aksident të mundshëm të një të riu nga Shkodra i cili po udhëtonte me 182 km/h në autostradën Durrës-Tiranë. Policia...

VIDEO/Policia rrugore nis fundjavën me gjoba, ndëshkohen 21 shoferë

Policia rrugore e Tiranës e ka nisur fundjavën me gjoba. Sipas policisë, janë konstatuar 21 raste tejkalimit të shpejtësisë mbi normën e lejuar. Për këtë...

VIDEO/ Policia Rrugore nuk ndalet në Tiranë, ja sa shoferë arrestoi...

Krahas masave për garantimin e sigurisë rrugore, shërbimin e drejtpërdrejt për rregullimin e trafikut si dhe marrjen e masave për mbarëvajtjen e aktiviteteve masive, Policia...