Tag: policia rrugore

Fundjava në Tiranë: Alkool dhe gara te sheshi Nënë Tereza!

Policia rrugore në Tiranë vetëm në 2 orë monitorim në qendër të qytetit ka ndeshkuar dhjetra drejtues makinash. Sipas policisë rrugore nuk ka shpjegim dhe...

Video/Shpejtësi fluturuese e kombinuar me alkol në aksin Tiranë-Durrës, pezullohen 13...

Policia Rrugore gjatë një kontrolli në autostradën Tiranë-Durrës ka pezulluar 13 leje drejtimi. Sipas asaj që policia e shtetit, shkruan në Facebook përmes Radarit...

VIDEO/”Ndalojeni atë, u fut dhe mes këmbësorëve”, policia bën namin në...

Shërbimet e Policisë Rrugore të Tiranës janë të angazhuar për sigurimin e rrjedhshmërisë së trafikut dhe parandalimin e ngjarjeve rrugore në rrugën Interurbane kryesore...

Aksidentet rrugore, policia qarkullon gjithandej në Dibër

Në Dibër dhe në disa qytete të tjera të vendit janë ngritur postoblloqe policie, të cilat sensibilizojnë drejtuesit e mjeteve dhe këmbësorët që të...

Policia Rrugore shton masat: Kujdes me alkoolin dhe shpejtësinë

Në një dalje për mediat shefi i policisë Rrugore në Tiranë, Erion Ahmeti foli për masat e marra në kuadër të sezonit turistik. Sipas tij...

Policia Rrugore apel drejtuesve të mjeteve dhe motorëve:Udhëtoni me kujdes, jeni...

Pas shtimit të aksidenteve ditët e fundit që përkon edhe me shtimin e fluksit për shkak të turistëve, Policia Rrugore ka marrë masa shtesë...

Të dehur dhe më shpejtësi “rrufe”, 6 shoferë në pranga, të...

Policia Rrugore forcon kontrollet gjatë fundjavës, ndërsa ndeshkon rrepte drejtues të mjeteve që nuk zbatojnë rregullat e qarkullimit. Kështu përgjatë natës në pranga kanë rënë...

KORCE/ Policia rrugore ben namin mbi emigrantet qe hyjne nga Kapshtica

Policia Rrugore kanë ushtruar kontrolle në akset rrugore të gjithë Qarkut ndërkohë që shumica e maminave të ndaluara u përkasin emigrantëve që zgjedhin Kapshticën...

Kujdes në qarkullimin rrugor / Vetëm në fundjavë, 16 të arrestuar...

Nga kontrollet policore vetëm në fundjavë janë arrestuar 16 shtetas për drejtim mjeti në mënyrë jo të rregullt ndërkohë që janë vënë 645 gjoba...

VIDEO/Policia rrugore bën “namin”, shumë gjoba dhe drejtues në pranga

Ky është një prej tre rasteve (shiko videon) të regjistruara këtë fundjavë ku drejtuesit e automjeteve të kapur me shkelje kanë tentuar të korruptojnë efektivët e...