VIDEO/Policia rrugore nis fundjavën me gjoba, ndëshkohen 21 shoferë

Ndaje

Policia rrugore e Tiranës e ka nisur fundjavën me gjoba. Sipas policisë, janë konstatuar 21 raste tejkalimit të shpejtësisë mbi normën e lejuar.

Për këtë janë marrë dhe masa ndëshkuese.

Njoftimi i policisë

Kontrolle te shtuara ne fundjave.

Policia Rrugore e Tiranes vijon kontrollet me Radar ne rrugen interurbane Tirane-Durres per parandalimin e aksidenteve.

Prej ores 20.00 te mbremjes e deri ne oren 02.00 te mengjezit te sotem jane konstatuar 21 raste te tejkalimit te shpejtesise deri ne dy fish mbi normen e lejuar.

Shpejtesi qe varionin nga 150 km/h deri ne 176 km/h, duke u kthyer ne rrezik potencial per sigurine e jetes.

🚔🚓 e kryeqytetit do vijoje kontrollet pergjate fundjaves me sherbime te shtuara duke perdorur radarin e dragerat, me qellimin e vetem, sigurine e jetes ne rruge.

Mos  por zbatoni rregullat e qarkullimit rrugor, se ne rastin me te mire ju pret 🚔🚓🚓, e ne rastin me te keq 🚑🚑 dhe destinacioni per 🏡

https://www.facebook.com/1502420603377639/videos/344698686089315/?__tn__=%2Cdk%2CP-R&eid=ARDZ40U9ptAj9O-n1qKKqy8RFKhfmo5eJRZY47SvH6QGIlbizQSuoyQ8SGyRNkDFCaKZqE8MZ0Y6WfEw

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje