Tag: fundjava

Jo më sytë nga qielli, fundjava nis me mot të qëndrueshëm

Dy ditêve të ftohta, do tua lënë radhën një fundjave me temperatura favorizuese. Fundjave nis me mot të qëndrueshëm, duke bërë që kthjellimet dhe vranësirat...

Mot favorizues për të lëvizur, fundjava me diell dhe pak mjegull...

Edhe e premtja do të vazhdojë te mbetet me mot të kthjellet dhe vranësira kalimtare në zonat malore. Por sipas Meteoalb, në orët e...

Planet për fundjavën? Në disa vende priten reshje të dendura shiu

Sot rikthehen reshjet e shiut në vend. Parashikohet reshje mesatare deri lokalisht intensive në qarqet Shkodër dhe Kukës, ndërsa në qarqet e tjera priten...

VIDEO/Policia Rrugore nuk toleron aspak: 22 shoferë në pranga, 94 patenta...

Ashtu si çdo fundjavë, Policia Rrugore ka "rënduar" dorë, duke arrestuar 22 shoferë në të gjithë vendin, ka pezulluar 94 leje drejtimi dhe ka vendosur...

Zona ku shirat do të jenë të dendur, moti ndryshon për...

Përpara se të bëni plane për fundjavën, mirë do të ishte t'i hidhnit një sy motit. IGJEUM parashikon se sot priten reshje mesatare në...

Ndryshon moti, para se të bëni plane për fundjavë zbuloni si...

Lajmet për motin, më në fund janë të mira, pas një muaji plot me shira. Sot, Shqipëria dominohet nga kthjellimet, përveç zonave veriore ku priten...

Policia rrugore bën bilancin: Shkelje të rënda dhe 21 të arrestuar

Policia e Tiranës ka vijuar me kontrolle gjatë fundjavës dhe javës për të  konstatuar shkeljet e rregullave të qarkullimit rrugor. Sipas njoftimit të tyre, ka...

VIDEO/Policia rrugore nis fundjavën me gjoba, ndëshkohen 21 shoferë

Policia rrugore e Tiranës e ka nisur fundjavën me gjoba. Sipas policisë, janë konstatuar 21 raste tejkalimit të shpejtësisë mbi normën e lejuar. Për këtë...

Parashikimi i motit për fundjavën, e shtuna sjell vapë dhe shira

Fundjava në Shqipëri parashikohet të ketë vranësira kalimtare dhe kthjellime. Kryesisht, më të shpeshta vranësirat do të jenë në mesditë dhe në orët e pasdites. Sipas...

MOTI/ Mëngjesi nis me furtunë, parashikimi i sinoptikanëve për fundjavën

Fundjava pritet të jetë më shi dhe dëborë pothuajse në të gjithë vendin. Sipas Meteoalb dita e sotme pritet të karakterizohet më shi me...