Tag: gjoba

DOKUMENTI/Fleta e gjobës që do plotësojnë policët nëse nuk do të...

Qytetarët shqiptarë duke nisur nga dita e sotme janë të detyruar të mbajnë maskë në çdo ambient në mënyrë që të zvogëlojnë mundësinë e...

Shtyhet gjyqi për super grabitjen në Rinas, gjobiten dy avokatët

Prej dy vitesh me radhë vijon të shtyhet një ndër proceset gjyqësore më të rëndësishme në Gjykatën e Posaçme të Apelit. Bëhet fjalë për...

Rama: Maska e detyrueshme kudo nga java e ardhshme. Masa ndëshkimore...

“Maska e detyrueshme kudo nga java e ardhshme-” kështu u shpreh Kryeministri Edi Rama, në konferencë për mediat lidhur me masat anti Covid, ndersa...

IKMT gjobë të majme ndaj fabrikës së peshkut në Lushnjë

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtes së Territorit ka gjobitur me 2 milion lekë një subjekt në Lushnje. Sipas IKMT nga kontrolli u konstatua se subjekti  shkarkonte...

Organizoi ceremoni festive, mbyllet për 6 muaj restoranti në Shkodër, gjobë...

Policia e Shkodrës ka ndëshkuar me 3.000.000 lekë gjobë, pronarin e një restoranti, shtetasin A.Z, pasi u konstatua duke ushtruar aktivitet në kundërshtim me...

Policia aksion në Durrës gjatë 24 orëve të fundit, arrestime, gjoba...

Shërbimet e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, kanë ushtuar kontrolle të shumta në të gjitha akset rrugore dhe nuk ka ndalur...

VIDEO/Policia Rrugore në aksion, arreston shoferë dhe pezullon dhjetëra patenta

Gjatë 48 orëve të fundit në vendin tonë policia Rrugore ka arrestuar 9 shoferë, ka pezulluar 137 leje drejtimi dhe ka vendosur dhjetëra masa...

Vijnë për të ndaluar dasmën në Shkodër, menaxherja e lokalit ua...

Policia e Shtetit pasi ka marrë informacionë se në një lokal në Shkodër po bëhet dasëm në kundërshtim me rregullat e covid-19 është nisur menjëherë drejt subjektit. Por...

Policia zbarkon në juglindje, gjoba restoranteve në Korçë dhe Pogradec

Gjatë kontrolleve në Korçë, policia ka evidentuar 4 raste të shkeljes së protokolleve të sigurisë. Për pasojë, janë ndëshkuar me 1 milion lekë gjobë pronarët e...

Kontrolle dhe në Pogradec e Korçë, policia heq patenta dhe godet...

Nëntë patenta janë pezulluar gjatë orëve të fundit në Pogradec dhe janë vendosur 58 masa të tjera ndershkuese. Keto masa kane ardhur si rezultat...