Tag: policia rrugore

VIDEO/ Kontrolli i sigurisë rrugore, Policia bën bilancin – Ja ndëshkimet...

Policia Rrugore e Tiranës gjatë 12 orëve të fundit ka vijuar kontrollet me Drager e Radar. Kontrolle me Radar në rrugët e brendshme të...

VIDEO/ Policia rrugore çel lotarinë, afat deri të premten…

Roli ndëshkues i policisë, konkretisht asaj rrugore që jemi mësuar ta shohim vetëm duke mbushur fletën e gjobave për tejkalalim shpejtësie, mosvendosje rripi, apo...

Policia Rrugore paralajmëron këmbësorët: Respektoni rregullat ose do të ndëshkoheni

Në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore, Policia Rrugore e Tiranës ka intensifikuar punën, për parandalimin dhe ndëshkimin e shkelësve...

Këto janë rrugët me radarët sekrete të shpejtësisë

Policia rrugore ka dhënë disa këshilla dhe informacion në lidhje me gjendjen e trafikut që pritet të jetë gjatë ditës së sotme dhe nesër...

Korçë, rritja e sigurisë rrugore, policia arreston 2 persona

Vijon zbatimi i planit të masave nga shërbimet e Policisë Rrugore për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore. Nga këto struktura konkretisht në Korçë...

Policia zbraz rrugët nga makinat e mëdha, ja oraret

Për qëllim të mbarvajties së sezonit turistik Verë 2017, Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, në bashkëpunim me Drejtorinë Rrugore në Drejtorinë e Përgjithshme të...

Policia rrugore shtohet më nje njësi, së shpejti edhe radarët spiunë

Për herë të parë edhe policia rrugore do të ketë një njësi të posaçme operacionale. Bëhet fjalë për një strukturë të re e cila...