Tag: NJOFTIM

Ministria e Jashtme njofton: Ku rinisin shërbimet konsullore

Nga sot, datë 11 maj 2020 do të rifillojë puna e legalizimeve pranë shërbimeve konsullore në Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme. Lajmin e...

“Janë pezulluar shërbimet rutinë të vizave”, Ambasada Amerikane njoftim të rëndësishëm

Pas vendimit të presidentit Trump mbi pezullimin e emigracionit, shumë aplikues per viza jane ne dileme dhe ne shqetesim. Vete ambasada Amerikane ne Shqiperi ka...

Rama jep njoftim, sqaron procedurën e lejës dhe për një kategori...

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se nga sot në portalin e-albania mund të merren leje edhe për daljet në arsye shëndetësore. “Ata, që lëvizin pa...

Qytetarët e bllokuar në kufi/ Reagon Policia e Shtetit: Ku duhet...

Policia e Setit ka sqaruar dhe njehere zyrtarisht sa i përket situatës së krijuar në kufirin me Greqinë, ku dhjetëra qytetarë kërkojnë të kalojnë...

Kryeministri Edi Rama jep sqarime të reja: Kush nuk do të...

Kryministri Edi Rama është shprehur se për shkak të koronavirusit bizneset e vogla dhe familjarët nuk do të paguajnë qiratë. POSTIMI I PLOTE 🔴 ME AKTIN NORMATIV...

OBSH rrëzon ’mitin’, si e qëndron e vërteta me mbajtjen e...

Prej kohesh qarkullonte kudo nje metode sesi mund ta kuptoje nëse ishe me koronavirus, dhe kishte te bente me frymëmarrjen. Por Organizata Botërore e Shëndetësisë,...

AMA apel mediave: Kujdes me studiot, të respektohet distanca optimale e...

Autoriteti i Mediave Audiovizie i ka bërë apel mediave që në programet në studio të respektohet distanca optimale mes personave. AMA shprehet se ky mund...

Mot i keq me erë të fortë, Autoriteti Portual sqaron vonesat...

Erërat e forta kane sjellë dallgë të forta ne detin Adriatik, çka ka bere qe te anulohet nisja e disa linjave te trageteve. Autoriteti Portual...

Ambasada Amerikane ‘shqetësohet’ nga tubimi i Metës: Bëni kujdes, evitoni zonën...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës apelon shtetasit e saj në Tiranë lidhur me manifestimin e 2 marsit, thirrur nga Presidenti i Republikës. “Një...

“Nëse keni rrufë apo grip, shkoni në shtëpi dhe pushoni”

Frika e përhapjes së koronavirusit dhe simptomat e ngjashme me ato te gripit kanë sjellë gjithnje e me shume shqetësim. Ndërsa një valë gripi ka...