Tag: NJOFTIM

Greqia izolon Shqipërinë dhe nga ajri, kur mund të kalojnë kufirin...

Ambasada e Greqisë në Tiranë ka njoftuar zyrtarisht këtë të shtunë datat, se deri kur do të jenë në fuqi masat e ndalimit për...

Miratimi i marrëveshjes së 5 Qershorit, reagon menjëherë Ambasada Amerikane

Shtetet e Bashkuara mirëpresin miratimin nga Parlamenti të legjislacionit për reformën zgjedhore që kodifikon marrëveshjen e 5 qershorit të Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Në...

Aplikimet dhe udhëtimet, Ambasada gjermane jep njoftimin e rëndësishëm

Zyra e Vizave dhe Pasaportave në ambasadën gjermanë në Tiranë është mbyllur ditën e sotme. Lajmi është bërë publik nga vetë ambasada gjermane e cila...

Ambasada gjermane paralajmëron qytetarët e saj: Shqipëria me rrezikshmëri të lartë...

Ambasada gjermane në Shqipëri paralajmëron qytetarët e saj lidhur me udhëtimet drejt vendit tonë duke paraqitur kornizën e situatës me pandeminë. Ambasada informon se Shqipëria...

Ministria e Jashtme njofton: Ku rinisin shërbimet konsullore

Nga sot, datë 11 maj 2020 do të rifillojë puna e legalizimeve pranë shërbimeve konsullore në Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme. Lajmin e...

“Janë pezulluar shërbimet rutinë të vizave”, Ambasada Amerikane njoftim të rëndësishëm

Pas vendimit të presidentit Trump mbi pezullimin e emigracionit, shumë aplikues per viza jane ne dileme dhe ne shqetesim. Vete ambasada Amerikane ne Shqiperi ka...

Rama jep njoftim, sqaron procedurën e lejës dhe për një kategori...

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se nga sot në portalin e-albania mund të merren leje edhe për daljet në arsye shëndetësore. “Ata, që lëvizin pa...

Qytetarët e bllokuar në kufi/ Reagon Policia e Shtetit: Ku duhet...

Policia e Setit ka sqaruar dhe njehere zyrtarisht sa i përket situatës së krijuar në kufirin me Greqinë, ku dhjetëra qytetarë kërkojnë të kalojnë...

Kryeministri Edi Rama jep sqarime të reja: Kush nuk do të...

Kryministri Edi Rama është shprehur se për shkak të koronavirusit bizneset e vogla dhe familjarët nuk do të paguajnë qiratë. POSTIMI I PLOTE 🔴 ME AKTIN NORMATIV...

OBSH rrëzon ’mitin’, si e qëndron e vërteta me mbajtjen e...

Prej kohesh qarkullonte kudo nje metode sesi mund ta kuptoje nëse ishe me koronavirus, dhe kishte te bente me frymëmarrjen. Por Organizata Botërore e Shëndetësisë,...