Tag: NJOFTIM

ARRSH sqaron situatën me akset rrugore: Në veri dëborë dhe erë...

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njotuar se të gjitha akset janë të kalueshme. Situata sipas rajoneve: Sipas konstatimeve të tyre, në Rajonin Verior gjatë natës problem kanë...

“Trashësia arrin 10 cm”, Bie bora e parë në vend, ARRSH...

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se ka rënë bora e parë në Shqipëri. Sipas ARRSH-së në aksin Qafë Mali-Fierzë trashësia momentalisht ka arritur në 10...

Tërmetet/Konfirmohen zyrtarisht 7 viktima, ka ende persona nën rrënoja

Ndonëse ende nuk ka një bilanc të saktë, raportohet se nën rrënoja ka ende njerëz. Ministria e Mbrojtjes konfirmoi 4 viktimat, por dyshohet se...

FOTO/Stuhi shiu e rënie gurësh në akset rrugore, ARRSH njoftim: Drejtuesit...

Mëngjesi i sotëm, por dhe gjatë orëve të natës, vendi është përfshirë nga reshje shiu dhe stuhi të forta. Autoriteti Rrugor njofton se te...

“Orikum-Palasë”/Bllokohet për një javë lëvizja e mjeteve, policia njoftim: Zgjidhni rrugë...

Segmenti rrugor Orikum-Palasë do jetë i bllokuar për të gjitha llojet e mjeteve nga sot në orën 21:00 deri nesër në orën 05:00 të...

Ndeshja Turqi-Shqipëri/Federata njoftim për tifozët: Jo veshje me imazhin Autochtonus në...

Mbahet sot ndeshja Turqi-Shqipëri, nje ndeshje e cila Kombëtares tonë i duhet patjetër ta fitojë, per te siguruar vazhdimësinë në Euro 2020. Ndeshja luhet në...

Vërshim dherash dhe ujërash, ARRSH sqaron situatën: Ku duhet bërë kujdes

Autoritetit Rrugor Shqiptar ka nxjerrë informacionet e fundit  për gjendjen e rrugëve pas reshjeve të shiut. Sipas ARRSH, në disa akse rrugore janë shënuar probleme...

Ambasada Amerikane njoftim të rëndësishëm, kujdes me vizat!

Ambasada amerikane në Tiranë, ditën e sotme ka bërë një njoftim të rëndësishëm në faqen e saj zyrtare përsa i përket vizave drejt SHBA-së. Në njoftim...

Institucionet shqiptare ngrenë alarmin: Ja si mund t’ju vjedhin paratë kur...

Nëse kryeni transferta monetare jashtë shtetit, duhet të tregoni kujdes. Drejtoria e Përgjithshme e Parandalimit dhe Pastrimit të Parave ka bërë një njoftim me...

Dhunë dhe përplasje, Ambasada Amerikane bën apelin e rëndësishëm

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar për protestën e sotme të opozitës së bashkuar, ndonese ka qendruar e heshtur ndaj ngjarjeve të fundit në...