OBSH rrëzon ’mitin’, si e qëndron e vërteta me mbajtjen e frymëmarrjes për të kuptuar nëse ke koronavirus

Ndaje

Prej kohesh qarkullonte kudo nje metode sesi mund ta kuptoje nëse ishe me koronavirus, dhe kishte te bente me frymëmarrjen.

Por Organizata Botërore e Shëndetësisë, OBSH e ka rrezuar kete mit dhe apelon të njohim faktet e vërteta.

Ajo njofton se nëse arrin që të mbash frymën për 10 sekonda pa u djersitur, nuk do të thotë aspak se je i përjashtuar nga fakti se mund të kesh Covid-19.

Postimi i OBSH në Shqipëri:

FAKT: Të jesh në gjendje të mbash frymëmarrjen për 10 apo më shumë sekonda, pa u kollitur apo pa u ndjerë në vështirësi, NUK do të thotë që jeni i lirë nga sëmundja e #kororavirusit ose ndonjë sëmundje tjetër e mushkërive.

👉 https://bit.ly/2QRSpos

#COVID19 #NjihuMeFaktet

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje