Tag: masat

‘Shtetrrethimi’/Vasili replikë Ramës: Kufizimet absolute kërkojnë zgjidhje alternative që ti s’i...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka nje replike ndaj kreyminsitrit Edi Rama, pasi reagoi disa here  në lidhje me masat e marra për mbrojtjen...

Masat kundër koronavirusit, Rama tjetër njoftim: Administrata nesër pushim!

Ka qene shume aktiv diten e sotme, kryeministri Edi Rama, i cili vazhdon te publikojë çast pas çasti masat e marra nga qeveria. Me anë...

Qeveria me masa të rrepta ndaj koronavirusit: Durrësi e Tirana ‘në...

Qeveria ka paralajmeruar masa edhe më të ashpra, ndaj situatës me koronavirusin në vend. Postimi i plote: NDJESË 1000 HERË PO KJO LUFTË NUK FITOHET NDRYSHE🙏 🔴 NGA...

Rama saktëson ndalimin e urbaneve në kryeqytet, bëhet gati transporti i...

Kreu i qeverisë Edi Rama ka saktësuar se shërbimi urban ndërpritet zyrtarisht sot ne mesditë, ndërsa sipas tij ka nisur puna për të mundësuar...

Koronavirusi/Njoftim me rëndësi për pensionistët, ndryshon procedura e marrjes së pensionit

Të gjithë pensionistët nuk duhet t'u drejtohen më sporteleve të postave për të tërhequr pensionin e tyre. Sipas informacioneve, ky shërbim do tu vijë...

Mbrojtja nga Koronavirusi edhe në televizione, në emisione mungon publiku

Shqipera zyrtarisht eshte e prekur nga koronavirusi, ku deri tani flasim per 2 te infektuar. Vendi filloi te marre masa dhe nje prej tyre...

Presidenti ngre task-forcën për koronavirusin: Kush nuk merr trajtimin e duhur,...

Presidenti i Republikës, ka nisur menjëherë nga ngritja e task forcës me qëllim monitorimin në terren, nxitjen dhe marrjen e të gjithë masave institucionale...

“Këshilla të rreme” për koronavirusin po qarkullojnë në rrjet, UNICEF reagon...

Teksa diten e sotme kanë qarkulluar disa lajme se UNICEF ka shpërndarë disa udhëzime se si të parandalohet koronavirusi, se fundmi mesohet se ky...

Koronavirusi/A ka nevojë për mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare? Meta...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dalë sot para mediave për të apeluar dhe njëherë për përgjegjshmëri maksimale për të përballuar situatën nga koronavirusi...

Punonjësit e Bashkisë mbi 60-vjeç dhe nënat pushim, por nuk mungojnë...

Pas pezullimit të çerdheve dhe kopshteve deri në 3 prill, në Tiranë janë anulluar edhe aktivitetet publike të parashikuara për Ditën e Verës dhe...