Tag: masat

Policia rekord gjobash ndaj qytetarëve në rrugë, shkelen dhe rregullat e...

Policia ka gjobitur një numër rekordh qytetarësh që janë kapur në në rrugë pas leje gjatë ditës së djeshme. Bëhet fjalë për 223 persona, të...

Rama paralajmëron heqje lirie: Masat e reja ndëshkimore do të jenë...

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar masa të reja ndëshkimore për të gjithë ata qytetarë që shkelin masat kundër koronavirusit. Duke publikuar në “Facebook” disa fotografi,...

Ky është vendi në botë që po lufton koronavirusin duke i...

Panama ka miratuar një bllokim të rreptë të koronavirus bazuar në gjininë - me burrat dhe gratë qe lejohen në publik në ditë të...

Moderatorja revoltohet me masat ndaj koronavirusit: Mirë që na morën lirinë,...

Moderatorja e njohur e RTSH-së, Hygerta Sako duket se nuk i ka pritur mjaft mirë shtrëngimin e masave për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Me...

VIDEO/Policia shton gjobat pas ndryshimit të masave, kontrolle edhe në banesat...

Policia e Shtetit vijon kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të...

As dhunë dhe gjoba/Suedia refuzon karantinën: Dëmton shëndetin mendor të qytetarëve

Kur bota po mbyllet në shtëpi, kjo është diçka e vështirë për t’u parashikuar por në Suedi nuk janë mbyllur kufijtë, shkollat apo baret,...

Republika Çeke shumë përpara me hapat për parandalimin e koronavirusit, fillon...

Republika Ceke do të nisë një "sistem të ri të karantinës" e quajtur 'karantina e zgjuar', për të gjurmuar lëvizjet e qytetarëve të infektuar....

Policia vijon me heqjen e patentave dhe gjobat, për herë të...

Policia ka vendosur një numër të madh gjobash ndaj atyre që kanë shkelur urdhër ndalimin. Krahas drejtuesve të mjeteve dhe këmbësorëve, për herë të parë...

Sqarim: Si do të lëvizin këmbësorët në zonat urbane nga data...

Policia e Shtetit sqaron hapat që duhet të ndjekin qytetarët për të lëvizur nga e hëna, duke iu referuar urdhrit të ri kufizues që...

“Nuk e kuptoj se ç’vend ka për vetlavdërim”, Ish-ministri-Ramës: Kemi patur...

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama deklaroi me plot mburrje, se numri i paket i rasteve me koronavirus ne Shqiperi, eshte per shkak te...