Tag: masat

FOTO/Rama jep lajmin e madh: “Lasgushi” u ngarkua me armët e...

Mesa duket biseda me presidentin turk Erdogan ka rezultuar te kete ndodhur, dhe pse kryeministri u shpreh se Turqia do te na ndihmonte ne...

Vuçiç këshillohet me ekspertët kinezë, masat për frenimin e koronavirusit: Cila...

Presidenti i Serbisë ka njoftuar një ndryshim të madh të taktikës në luftën kundër koronavirusit, pasi mori këshillat e një ekipi epidemiologë kinezë që...

Vetëm dy të arrestuar për shkelje rregullash, por shumë gjoba për...

Policia e Shtetit vijon ndeshkimin per te gjithe ata qe thyejne orarin e kufizimit te levizjes. Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar në...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut nuk e kufizon lëvizjen, por vendos...

Ndryshe i ka menduar qeveria e Maqedonisë së Veriut masat dhe kufizimet per qytetaret e saj. Ajo vendosi të kufizoj lëvizjen e të rinjve...

Policia del me sqarim për qytetarët: Cilët do lejohen në oraret...

Në përgjigje të pyetjeve të shumta të adresuara nga qytetarët në adresat zyrtare të Policia e Shtetit sqaron: Lejohen të qarkullojnë me automjete për të...

Policia tjetër sqarim qytetarëve: Nuk do lejohet shitja në minimarkete e...

Në një njoftim në “Facebook”, policia thekson se gjatë fundjavës nuk do të lejohet shitja në minimarkete apo dyqane me shumë e pakicë. Nisur nga...

Edhe Patozi kundër fashave të orareve: Të rishikohet! Liridalja me orar...

Kreu i partise “Bindja Demokratike” ka treguar se eshte i shqetesuar per liridaljen me orar, apo fashat e reja te levizjes per qytetaret, duke...

VIDEO/“Pensionistët sorrollaten në sportele”, Ish-deputetja: T’iu dërgohet pensioni në shtëpi siç...

Prej disa ditesh, Partia Demokratike ka propozuar masat e saj per te ndihmuar qeverine shqiptare me menaxhimin e situates, masa te cilat, mazhoranca i...

Zgjidhja që qeveria greke jep për bizneset dhe qytetarët: Paketa e...

Një plan për fleksibilitet të dyfishtë për të adresuar ndikimin financiar dhe masat e saj mbi bizneset dhe punonjësit pritet të paraqitet nga Ministri...

Masat që ka marrë Greqia nuk janë aq drastike, disa kufizime...

Greqia ka mbyllur kufijtë e saj ndaj qytetarëve jo-nga Bashkimi Evropian, që nga ora 6:00 e mëngjesit të Mërkurën, 18 Mars 2020, në një...