Tag: masat

VIDEO/Shtohen ndëshkimet e policisë, brenda 24 orëve gjobiten 615 qytetarë

Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin janë evidentuar 75 drejtues mjetesh që kanë shkelur urdhrin e ndalim qarkullimit, të cilët janë...

Greqia jep datën kur do të hapen kufijtë tokësore dhe detar...

Greqia vendosi që të shtyjë deri në 15 maj hapjen e kufijve tokësore dhe detare me Shqipërinë, Italinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas njoftimit për...

“Ç’thonë në mëngjes e mohojnë në drekë”, Ish-ministri: Pra më mirë...

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, nuk e ka kursyer sarkazmën sot ndaj ndëshkimeve më të ashpra që synon të vendosë qeveria Rama në kuadrin...

Droni rrit numrin e ndëshkimeve, qindra këmbësorë të gjobitur, rekord ndëshkimesh...

Policia e Shtetit ka vazhduar ndëshkimin e qytetarëve të cilët shkelin orarin e qarkullimit dhe rregullat e karantinës në vend. Në 24 orët e fundit...

Dronët bëjnë “kërdinë”, policia gjobit qindra qytetarë, dy shoferë në pranga

Në 24 orët e fundit, në vend janë gjobitur 130 persona të cilët kanë lëvizur në këmbë ose me biçikletë pa pasur asnjë emergjencë. Në...

Austria e para që rihap disa nga dyqanet dhe bizneset kryesore...

Austria do të rihapë mijëra dyqane të martën ndërsa kërkon të lehtësojë kufizimet e sjella për të penguar përhapjen e koronavirusit. Qendrat e kopshteve, dyqanet...

Policia nuk kursen gjobat e majme për 253 qytetarë

Ndërkohë që qeveria ka njoftuar zgjerimin e fashave të orareve për të lëvizur me qëllim shkuarjen në punë apo për të blerë, gjatë ditës...

VIDEO/Mbërrijnë 8 ton mjete të mbrojtjes personale, ministrja jep sqarime: Masat...

Mbërrijnë në Shqipëri edhe 8 ton mjete te mbrojtjes personale për stafet mjekësore, të financuara nga qeveria shqiptare në kuadër të masave për përballimin...

VIDEO/Ja si droni inteligjent identifikon personat që shkelin rregullat, të pajisur...

Policia e Shtetit ka nisur nga sot, operimin në terren me drone, për identifikimin e personave që thyejnë karantinën apo orarin e shkeljes së...

Sërish numër i lartë i qytetarëve të gjobitur, 1 i arrestuar...

Kontrollet policore vazhdojnë në gjithë territorin. Gjatë 24 orëve të fundit janë marrë masa administrative për 330 persona. Janë bllokuar 43 automjete dhe u...