VIDEO/Ja si droni inteligjent identifikon personat që shkelin rregullat, të pajisur me komunikim online

Ndaje

Policia e Shtetit ka nisur nga sot, operimin në terren me drone, për identifikimin e personave që thyejnë karantinën apo orarin e shkeljes së ndalim qarkullimit.

Punonjës policie janë trajnuar për t’i përdorur këto drone në zonat urbane.

Dronet kanë aftësi të identifikojnë në distancë, tarraca apo rrugica, qytetarë që tentojnë t’u shmangen patrullave policore.

Pas kësaj, ndërhyjnë agjentët për të ndaluar shkelësit. Dronet kanë aftësi të transmetojnë online komunikimin e agjentit të Policisë tek shkelësi.

Policia e Shtetit nis kontrollet me dronë, për respektimin e masave kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Publiée par Policia e Shtetit sur Lundi 13 avril 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje