VIDEO/“Pensionistët sorrollaten në sportele”, Ish-deputetja: T’iu dërgohet pensioni në shtëpi siç propozoi PD

Prej disa ditesh, Partia Demokratike ka propozuar masat e saj per te ndihmuar qeverine shqiptare me menaxhimin e situates, masa te cilat, mazhoranca i perdor per te sulmuar kundershtaret.

Nje prej ketyre masave lidhej dhe me dergimin e pensionit te pensionisteve ne shtepi, duke qene se ata jane kategoria me ne rrezik e popullates per koronavirusin.

Ish-deputetja e Pd sjell pamjet e fundit, ku tregojne se pensionistet dhe pse jane me te rrezikuarit, ndodhen ne udhekryq pa zgjidhje, dhe detyrohen te paraqiten ne poste per te marre sherbimin qe kane nevoje.

POSTIMI I PLOTE

VIDEO/Pensionistët sorollatën në sportelet e postës në kërkim të pensionit, Orjola Pampuri: Rrezikohen nga COVID-2019, pensioni tu dërgohet në shtëpi ashtu siç propozoi PD.

Thirrja e trishtueshme e pensionistëve sot, duhet të jetë këmbanë alarmi për çdo Qeveri të përgjegjshme. Ato janë shtesa më e rrezikuar nga përhapja e virusit COVID-19.

Partia Demokratike bën thirrje që pa asnjë vonesë të nisë shpërndarja e pagesës së pensionit në shtëpi për çdo pensionist, si dhe furnizimi me ushqime dhe ilaçe të të moshuarve që jetojnë vetëm apo të të pamundurve për shkaqe invaliditeti dhe janë më të rrezikuarit nëse dalin në rrugë.

Situata kërkon masa dhe veprime të menjëhershme. Në këtë kohe krize, fjalët e bukura të Qeverisë nuk mjaftojnë. Propaganda në kohë krize, nuk ndihmon, por mund të kushtojë jetë.

Media edhe sot ka dokumentuar se realiteti përballë fjalëve të Qeverisë nuk përputhen! 👇👇👇

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10216732567886586&id=1233619088&sfnsn=mo&d=n&vh=i

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje