Tag: marreveshja

Detaje të takimit Kotzias-Bushati, cfarë përmban marrëveshja

U zhvillua takimi në Rodos mes dy ministrave Ditmir Bushati dhe Nikos Kocias, si takimi që u shërben përpjekjeve të  fundit për arritjen e...

VIDEO/ Berisha: Akti i tradhtisë së madhe, marrëveshja e detit me...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ditën e sotme në lidhje me marrëveshjen e detit që qeveria e Edi Ramës po bën me Greqinë. Sipas ish-kryeministrit,...

Vangjel Dule kundër marrëveshjes së Ramës me Greqinë: Marrëveshja me Greqinë...

Nga Korça kreu i PBDNJ-së Vangjel Duke deklaroi se marrëveshja e 2009 është më e mirë se ajo që po negociohet aktualisht. Për Dulen,...

“E treta e vërtetë”, Ilir Meta kërkon sërish sqarime nga Ditmir...

Vazhdon korrespodenca mes Presidenti të Republikës, Ilir Metës dhe ministrit të jashtëm, Ditmir Bushatit për autorizimin që do të mundësojë nisjen e negociatave për...

Marrëveshja për Detin, Presidenti Meta takim me ambasadoren greke në Tiranë

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në Presidence, ambasadoren e Greqise në vendin tone. Burime per “Panorama” bejne me dije se takimi mes tyre...

Presidenca njofton zyrtarisht për takimin e Ilir Metës me deputetët e...

Presidenca ka njoftuar zyrtarisht sot për takimin e Presidentit me deputetët e Komisionit parlamentar për Politikën e Jashtme. Sipas Presidencës, mësohet se Ilir Meta nënvizoi...

EMRAT/ Marrëveshja e Detit me Greqinë, zbulohen negociatorët shqiptarë

Janë bërë publike disa nga emrat e grupit negociator shqiptar që do të hyjë në bisedime zyrtare me Greqinë për të përgatitur marrëveshjen e...

FOTO/ Kosovë, arrihet konsensus për votimin e demarkacionit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh kryetar i Kuvendit, Kadri Veseli, konfirmon një pajtim për ta votuar demarkacionin në seancën e së mërkurës. Në...

DEKLARATA/ Refuzimi i plotfuqishmërisë për marrëveshjen me Greqinë, MEPJ po “bën...

Me anë të zëdhënëses, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar pas refuzimit të autorizimit nga ana e Presidentit për çështjen e...

VIDEO/ Plotfuqishmëria për marrëveshjen me Greqinë, Presidenti Ilir Meta: Ja pse...

Presidenti Ilir Meta ka sqaruar edhe refuzimin e tij për të dhënë plotfuqishmërinë, përballë kërkesës së ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati, në negociatat për...