Tag: marreveshja

VIDEO/ Plotfuqishmëria, Presidenti Ilir Meta zbulon “vijën e kuqe” dhe qëndrimin...

Presidenti Ilir Meta ka dalë sot para medieve, ku ka sqaruar qëndrimin e tij, përballë kërkesës së ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati, për plotfuqishmëri,...

Plotfuqishmëria për marrëveshjen me Greqinë, Presidenti Ilir Meta nuk jep autorizimin:...

Kreu i shtetit Ilir Meta ka bërë publike letër-përgjigjen dërguar Ministrisë për Europën dhe Punët e Jashtme, ku shprehet për kushtet që duhen plotësuar...

SALI BERISHA/ Dy lajme të mira nga Kosova për të gjithë...

Te dashur miq, ne prag te 10 vjetorit te Pavarsise se Kosoves u zhbllokua me negociata marreveshja e demarkacionit te kufirit me Malin e...

KËRKESA/ Marrëveshja me Greqinë, deputetë e opozitës thërrasin në seancë dëgjimore...

Deputetët e  opozitës të e Komisionit parlamentar për Punët e Jashtme, kërkojnë zhvillimin e një seance dëgjimore publike me Ministrin për Europën dhe Punët...

DEKLARATA/ Rekomandimet, ja për çfarë ranë dakord Shqipëri – BE në...

Zbardhet deklarata e përbashkët Shqipëri-BE në Komitetin e Stabilizim-Asociimit 08:56, 14/02/2018 Zbardhet deklarata e përbashkët Shqipëri- Bashkimi Evropian, që u miratua në Komitetin e Stabilizim-Asociimit nga të gjitha...

MARRËVESHJA/ Fluksi emigrimit, Rojet Bregdetare Europiane do të ruajnë kufirin shqiptar

Komisioneri për Migracionin, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësinë Dimitris Avramopoulos dhe Fatmir Xhafaj, Ministri i Brendshëm i Republikës së Shqipërisë, sigluan sot draft marrëveshjen...

VIDEO GALERI/ PD denoncon marrëveshjen Marku – Xhafaj për SPAK privat

Partia Demokratike ka denoncuar sot marrëveshjen mes Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe Prokurores së Përgjithshme të përkohshme Arta Marku, marrëveshje që e vendos...

VIDEO/ Shehu: Marrëdhëniet e Rilindjes me Greqinë, trinomi aventurizëm, mashtrim, kapitullim!

Ish-ministri i jashtëm, Tritan Shehu ka folur për ecurinë e bisedimeve me Greqinë. I ftuar në rubrikën “Opinion” në Neës24, Shehu tha se ministria...

ASTRIT PATOZI/ Përse nuk është gabim marrëveshja e Lulzim Bashës?

Pas dallgës së fundit që shkaktuan përmbytjet dhe në kohën që ngjan se po fashiten efektet politike të çështjes Tahiri, ka një rikthim të...

Monika Kryemadhi: Zhgënjimi dhe vlerësimi im për Ilir Metën

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, e cilëson një zhgënjim darkën e 1 majit, mes kryetarit të PS, Edi Rama, dhe Ilir Metës. Në emisionin...