Tag: marreveshja

Reforma zgjedhore/Hajdari del kundër marrëveshjes së arritur: Po i mbyllin derën...

Bashkëkryetarja e reformës Zgjedhore, Rudina Hajdari në fjalën e sja pas mbledhjes së Këshillit Politik është shprehur se pikat për të cilën sot u...

Marrëveshja e fshehtë që zbuloi Esat Pasha para se të vritej,...

Vëllezërit Tharaud (Jean dhe Jérôme, shkrimtarë të shquar francezë) i kanë kushtuar një artikull emocionues në “Le Figaro” Esat Pashës, vrasësi i të cilit...

Mediat italiane: Marrëveshja Rama-Di Maio, 30 mjekë nga Shqipëria shkojnë në...

30 mjekë shqiptarë do të mbërrijnë në Bergamo pasditen e sotme për të mbështetur Italinë në situatën e emergjencës ndaj koronavirusit. Siç raporton Corriere, mjekët do...

Kosova nënshkruan një tjetër marrëveshje me Serbinë, sërish ndërhyn Amerika

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, raporton Gazeta Express. Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit...

DETAJE/Kosova dhe Serbia firmosin marrëveshjen e fluturimeve, Trump e konsideron fitoren...

Në një postim në Twitter të hënën në mbrëmje, Presidenti Trump shkruante: “Të gjithë thoshin se nuk bëhej dot. Por për herë të parë në...

Parlamenti grek ratifikon marrëveshjen, si do të funksionojë njohja e patentave...

Komisioni i Përhershëm për Prodhim dhe Tregti në Parlamentin grek miratoi të mërkurën Projektligjin e Ministrisë greke të Infrastrukturës dhe Transportit për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit midis...

VIDEO/Basha garanton: Nuk tolerojmë zvarritjen e Reformës Zgjedhore, drejt zgjedhjeve të...

Kryedemokrati Lulzim Basha, një ditë pas paktit të parë mes palëve për Reformën Zgjedhore ka garantuar shqiptarët se ky është vetëm fillimi i betejës,...

DETAJE/Zbardhet ‘marrëveshja’ e opozitës me qeverinë, reforma zgjedhore përfundon para 15...

Partia Socialiste ka rënë dakord që diskutimet kryesore për reformën t’i bëjë një grup pune me përbërje të barabartë prej 4 anëtarësh. Opozita dhe mazhoranca...

Marrëveshjet për qeverinë/Pas Kurtit, flet dhe Mustafa, prezanton ofertën e tij...

Pas mbledhjes së kryesisë së partisë, ka folur para mediave i pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Mustafa ka thënë se edhe...

FOTO/Arrihet marrëveshja me plot 650 mijë euro në vit, zbulohet emri...

Arrihet marrveshja! “Arena Kombëtare” tashmë do të quhet “Air Albania Stadium”. Lajmi është bërë publik nga “Procesi Sportiv”, teksa mësohet se kompania ajrore do të...