Tag: marreveshja

Kosovë-Shqipëri, qyteti ku do të mbahet mbledhja e ardhshme e dy...

Dhe shumë pak ditë duhet nga takimi i radhës i dy qeverive shqiptare. Mësohet se në 26 nëntor do të mbahet mbledhja e përbashkët e...

Deklarata e Metës për marrëveshjen e detit, Manjani: Shqetësuese, të mos...

Pas deklaratës së presidentit të Ilir Metës gjatë një interviste, ka reaguar ish-ministri Ylli Manjani. Meta gjatë intervistës, u shpreh se marrëveshja e detit me...

VIDEO/Momente gjatë takimit Basha-Idriz, PDIU zyrtarisht pjesë e opozitës

Tashmë, zyrtarisht, PDIU i është bashkuar koaliconit opozitar, duke e lënë kryeministrin Rama vetëm. Vetë dy liderët e kanë dhënë lajmin para gazetarëve gjatë deklaratës...

Njohja e patentave në Greqi, procedura si shqiptarët mund ta përdorin...

Është zbardhur marrëveshja e nënshkruar mes Shqipërisë dhe Greqisë, mbi njohjen e ndërsjelltë të lejeve të drejtimit dhe pse nuk dihet nëse kjo marrëveshje...

Vuçiç i bindur në arritjen e marrëveshjes me Kosovën, qëllimet dhe...

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha në televizionin kombëtar se ka planifikuar të vizitojë Kosovën më 9 shtator. Duke folur në RTS të enjten, Vuçiç tha...

Pas deklaratave të Hahn, kryeministri Tsipras reagon:’Caktimi i kufijve, avantazh për...

Vjen reagimi i kryeministrit Tsipras pas fjalëve të komisionerit Hahn. Tsipras ka folur në një intervistë për televizionin grek ERT. Ai ka thënë se Greqia...

Takimi Rama – Tsipras në Londër/ A do të jetë kjo...

Sot kryeministri Rama do të takohet me homologun grek, Alexis Tsipras. Takimi do të zhvillohet në Londër, në kuadër të punimeve të procesit të...

E vërteta e marrëdhënieve me Greqinë, diplomacia tragjiko-komike e rilindasve

Bisedimet me Greqinë megjithë “terrin informativ”, duket se kanë rënë në një “pikë të vdekur”, gje që ishte e paralajmëruar nga ne. Diplomacia jonë...

“Greqia do t’i kthejë Shqipërisë, Thesprotinë”, reagimi i Kotzias për pyetjen...

Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias ka reaguar ashpër ndaj komenteve të marrëveshjes Shqipëri-Greqi që janë bërë në vendin e tij sipas të cilave...

Presidenti Ivanov nuk dekreton marrëveshjen për emrin e ri të Maqedonisë,...

Ivanov nuk dekreton marrëveshjen për emrin e ri të Maqedonisë. Ai nuk ka pranuar të nënshkruajë dekretin për marrëveshjen e cila u firmos disa...