Dështon marrëveshja e Brexit sërish, BE kusht: Nuk ka më shans të tretë

0Shares
0

Ligjvënësit në Parlamentin britanik kanë votuar marrëveshjen  e Theresa May për Brexit. Deputetët e hodhën poshtë marrëveshjen me 391 vota kundër kundrejt 242 votave pro.

Kjo është hera e dytë që marrëveshja e May dështon.

Ditët e ardhshme pritet të jenë plot zhvillime, pasi ligjvënësit britanikë votojnë nëse do të largohen nga Bashkimi Europian pa një marrëveshje, ose do të vonojnë procesin e largimit.

Nuk do të ketë një shans të tretë”, ka bërë të qartë Bashkimi Europian, para se marrëveshja për Brexit të hidhej poshtë për herë të dytë.

Kryeministrja Theresa May tha se qeveria e saj do të dërgojë një mocion në parlament nëse ligjvënësit do të mbështesin braktisjen e BE-së më 29 mars me ose pa marrëveshje.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje