Tag: deshtim

“Keni kohë 48 orë për të sqaruar”, Paloka: 3 pyetje për...

Partia Demokratike kembengul ne idene se Forca e Ligjit dhe te gjitha nismat e marra kunder krimit, jane deshtime te radhës. PD solli rastet e...

Dështon marrëveshja e Brexit sërish, BE kusht: Nuk ka më shans...

Ligjvënësit në Parlamentin britanik kanë votuar marrëveshjen  e Theresa May për Brexit. Deputetët e hodhën poshtë marrëveshjen me 391 vota kundër kundrejt 242 votave...

Tragjike për aktoren e njohur, humb fëmijën gjatë shtatëzanisë

Aktorja e njohur e telenovelave meksikane, Ximena Navarrete ka përjetuar dicka të dhimbshme kohët e fundit. Ajo dhe bashkëshorti i saj Juan Carlos Valladares njoftuan...

QSUT/Akseleratori jashtë përdorimit, një tjetër investim i qeverisë shkon dëm

Para disa  ditësh në QSUT u inaugurua me euforizëm aparatura më e rëndësishme për Shërbimin Onkologjik, akseleratori i dytë linear. Akseleratori është një aparaturë e...

Dështon gjyqi për grabitjen e bankës, gjykata nuk kopjon dot një...

Pamundësia teknike e Gjykatës Penale të kryeqytetit për të dubluar një DVD të paraqitur si provë nga Prokuroria u bë shkak për dështimin e...

Gabimet që e bëjnë një femër të dështojë në krevat

Mënyra e komunikimit mes partnerëve mund të ndikojë në marrëdhëniet seksuale, gjë e cila mund edhe të dështojë. Nuk ka një formulë magjike që funksionon...

Policia dështon në operacion antidrogë në Zhapokikë, ja persona që i...

Policia e Tepelenës dështon në aksionin e saj për kapjen e dy personave mjaft të rrezikshëm të cilët transportonin arsenal armësh e municionesh, si...

VIDEO/ Ja pamjet e dështimit të “Vjeshtë 2017” – Makinat e...

Operacionet policore “Forca e Ligjit” dhe “Vjeshtë 2017”, kanë qenë të suksesshëm vetëm në statistika, pasi realitetit tregon të kundërtën. Duket se operacionet policore “Forca...

EMRAT/ Testi i justifikimit të pasurisë, dështojnë dhjetë anëtarë të Gjykatës...

Dhjetë nga 17 anëtarët e Gjykatës së Lartë në Shqipëri dështojnë të justifikojnë pasurinë e tyre të paktën në një vit të deklarimit, zbulon...

Dështon seanca e gjashtë e Parlamentit të Kosovës

Seanca e gjashtë me radhë në Kuvendin e Kosovës dëshmoi se asnjë subjekt apo parti nuk ka shumicën e duhur për zhbllokimin e situatës....