Tag: marreveshja

Deputetët kanë marrë tjetër vendim për Brexit, May në “udhëkryq”

Pas kolapsit, Britania po përpiqet të gjejë rrugën e daljes. BBC sot shkruan se deputetët do të votojnë më vonë këtë ditë nëse do t'i...

Dështon marrëveshja e Brexit sërish, BE kusht: Nuk ka më shans...

Ligjvënësit në Parlamentin britanik kanë votuar marrëveshjen  e Theresa May për Brexit. Deputetët e hodhën poshtë marrëveshjen me 391 vota kundër kundrejt 242 votave...

NATO pritet të nënshkruajë protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë

Aleatët e NATO-s do të nënshkruajnë të mërkurën protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në Aleancën e Atlantikut të Veriut, së bashku me ministrin e...

Marrëveshja e Prespës, Kryemadhi: Zhvillim pozitiv për rajonin!

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka përshëndetur kalimin e Marrëveshjes së Prespës në Parlamentin grek. Përmes një postimi në “Twitter”, Kryemadhi shkruan se ratifikimi...

Basha përshendet ratifikimin e marrëveshjes: Sjell paqe dhe stabilitet në rajon

Kreu i PD, Lulzim  Basha ka përshëndetur ratifikimin nga ana e parlamentit grek të marrëveshjes së Prespës, për emrin e ri të Maqedonisë. Në një...

Ratifikimi i marrëveshjes me Maqedoninë, reagon Meta

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas lajmit se parlamenti grek ratifikoi marrëveshjen me Maqedoninë për emrin e ri. ''Miratimi i Marrëveshjes së Prespës edhe nga...

Kotzias nxjerr të tjera detaje nga marrëveshja me Bushatin: Kishte përplasje...

Ish-ministri grek Nikos Kotzias ka bërë disa deklarata të tjera të forta përsa i përket largimit të Ditmir Bushatit nga posti i ministrit të...

Pakënaqësitë e studentëve, Rama detyrohet të publikojë draftin me 8 pika...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar draftin e paktit për studentët, gjë e cila do të realizohet vetëm nëse studentët dialogojnë me të. Ky pakt ishte...

Nxorri sekretin shtetëror mbi marrëveshjen e detit, Kotzias rrezikon 13 vite...

Ish-ministri i jashtëm Nikos Kotzias rrezikon 13 vite burg. Nikos Kotzias, i cili pasi dha dorëheqjen pas përplasjeve që pati me ministrin e Mbrojtjes, Panos...

Kosovë-Shqipëri, qyteti ku do të mbahet mbledhja e ardhshme e dy...

Dhe shumë pak ditë duhet nga takimi i radhës i dy qeverive shqiptare. Mësohet se në 26 nëntor do të mbahet mbledhja e përbashkët e...