Tag: marreveshja

FOTO/Futbollistët shqiptarë të sukseshëm në botë, Bekim Balaj firmos me skuadrën...

Tashmë zyrtare, sulmuesi i Kombëtares Bekim Balaj është lojtarë i skuadrës austriake të Shturm Gracit. Kalimin tek Shturm Graci sulmuesi e ka bërë të...

Detajet e kontratës, tjetër horizont për artin dhe artistët

Kontrata publike mes artistëve dhe opozitës në sallën kryesore të Teatrit Kombëtar përfshin angazhimin e PD jo vetëm në opozitë me mbështetjen e betejës...

VIDEO/Firmoset kontrata mes artistëve dhe opozitës, çfarë përmban marrëveshja

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në emër të opozitës, firmosi me Aleancën në Mbrojtje të Teatrit Kombëtar një kontratë që e angazhon opozitën të...

Problemi SHBA-Meksikë, Trump gjen zgjidhjen: Arrihet marrëveshja për të shmangur...

Meksika ka rënë dakord të marrë "hapa të paprecedentë" për të ndihmuar në frenimin e rrjedhës së emigrantëve në SHBA në mënyrë që të...

Pushime jashtë vendit me makinë? Mësoni se në cilat shtete patenta...

Shpesh herë shqiptarët janë të privuar për të udhëtuar jashtë vendit me makinë private, pasi patentat nuk ju njihen. Për  të sqaruar paqartësitë Ministria e...

VIDEO/”Nuk do ketë zgjedhje farsë”, Basha: Koalicionit pritet t’i shtohen parti...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka folur para mediave pas firmosjes së marrëveshjeve me partitë e koalicionit opozitar. Lideri demokrat është shprehur se këtij koalicioni...

VIDEO/Shehi tregon thelbin e marrëveshjes: Këtu fillon beteja e vërtetë

Edhe kreu i LZHK, Dashamir Shehi ka firmosur marrëveshjen e koalicionit opozitar. Pak minuta më parë, Shehi në një dalje për mediat, u shpreh...

VIDEO/Marrëveshja e koalicionit opozitar, Ndoka: Basha po ndërton ekipin pa i...

Edhe kreu i PDK Nard Ndoka ka firmosur marrëveshjen e koalicionit opozitar. Më herët dhe kreu i PBDNJ firmosi duke u shprehur për mediat...

VIDEO/Historike, Tsipras i pari kryeministër grek që viziton Maqedoninë e Veriut

Kjo është vizita historike e kryeministrit grek Alexis Tsipras në Maqedoninë e Veriut. Këtë të martë, Tsipras ka mbërritur në Maqedoni. Kujtojmë që Alexis Tsipras...

Lufta për të mbrojtur pronën tek “Petro Nini”, flet avokati i...

Avokati i familjeve që protestuan në mbrojtje të shtëpisë të tyre te ‘Petro Nini’ ka njoftuar se do të zgjidhet konflikti me një marrëveshje...