Tag: LRI

Protesta simbolike e të rinjve para Parlamentit, vendosen këpucë dhe flamuj….

Të rinjtë e FRPD dhe LRI kanë zgjedhur që dhe ditën e sotme të protestojnë para Parlamentit. Sipas informacioneve, ata po protestojnë sot përpara parlamentit,...

FOTO/ Të rinjtë marshim paqësor kundër Edi Ramës dhe gazit lotsjellës...

Të rinjtë e FRPD dhe të LRI kanë dalë sot në një marshim paqësor kundër përdorimit të gazit lotsjellës ditën e djeshme në protestën...

‘Në maj zgjedhje të parakohshme’ Kryemadhi kërkesë LSI: Shtroni terrenin…

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi gjatë një takimi me strukturat e LRI-së, në njesinë Nr2 në Tiranë është shprehur se në muajin Maj na...

Kryemadhi thirrje të rinjve: Të çlirojmë Shqipërinë nga klika e kriminalizuar

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi takim me të rinjtë e LRI-së në Bashkinë Selenicë   Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi zhvilloi një takim me të rinjtë...

VIDEO/Kryemadhi nga Elbasani: Vendi është më mirë pa Ramën Kryeministër

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi sërish ka adresuar thirrje për t'iu bashkuar protestës së studentëve, ditën e nesërme. Gjatë një takimi me Komitetin Drejtues te...

FOTO/Aksioni i të rinjve të LRI, çfarë ndodhi gjatë natës

Disa orë më parë se shkollat të mbusheshin plot nga nxënësit në ditën e parë të vitit të ri shkollor, të rinjtë e LRI...

VIDEO/Shtatori ‘muaji i nxehtë’, Kryemadhi zbulon se me çfarë do të...

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi  ka zhvilluar një takim me të rinjtë e LRI me komitetin drejtues të saj. Gjatë takimit, Kryemadhi ka...

VIDEO/Mesazhi i të rinjve për ‘piktorin e jeshiles’

Tashmë videoja po qarkullon në internet dhe të rinjtë kanë shpërndarë mesazhin e tyre. Të rinjtë e LRI-së i kanë dërguar një mesazh kryeminisrit...

VIDEO/FRPD dhe LRI tjetër surprizë para ministrisë së brendshme

Të rinjtë e FRPD-së, dhe LRI-së, kanë vazhduar edhe gjatë ditës së sotme protestën e tyre përpara Ministrisë së Brendshme, ku kanë kërkuar largimin...

FOTO & VIDEO/FRPD dhe LRI vijojnë protestat pranë ministrisë së Brendshme

Të rinjtë e FRPD-së, dhe LRI-së, kanë vazhduar edhe gjatë ditës së sotme protestat para ministrisë së Brendshme, ku kërkojnë dorëheqjen e Ministrit, Fatmir...