FOTO/ Të rinjtë marshim paqësor kundër Edi Ramës dhe gazit lotsjellës në protesta

Ndaje

Të rinjtë e FRPD dhe të LRI kanë dalë sot në një marshim paqësor kundër përdorimit të gazit lotsjellës ditën e djeshme në protestën e opozitës, por edhe në protesta të tjera.

Të kapur dorë për dore të rinjtë kanë ecur në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, duke u ndaluar për disa momente edhe para Ministrisë së Brendshme.

Ata mbanin me vetë edhe gundragaz, në shenjë protestë kundër përdorimit të gazit gjatë protestave por edhe pankarta te shkruajtura “Rama Ik”.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje