Tag: proteste

Protesta/Mjekët e zhgënjyer: Në Kryeministri nuk na priti Rama por këshilltarët

Një përfaqësi e mjekëve shkuan sot në kryeministri të thirrur nga ky institucion për gjetjen e një zgjidhjeje për 4 kërkesat me të cilat...

Do ngrihet gurore në Delvinë, banorët përplasen fizikisht me me përfaqësuesit...

Banorët e fshatit Bajkaj në Delvinë janë kundër hapjes së gurores. Ata kanë protestuar sot në fshat teksa ka pasur edhe një përplasje fizike...

Nuk mbaron me aq, maturantët kthehen sërish në protestë

Njësoj si ditën e djeshme, maturantët priten të dalin sërish në protestë sot në orën 11:00. Shkak është bërë provimi i Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë...

Maturantët përpara ministrisë, protestë për provimin e Letërsisë: Kanë bërë turpin...

Maturantët kanë dalë sot në protestë përpara Ministrisë së Arsimit, kundër provimeve të Maturës. Protesta u njoftua përmes rrjeteve sociale një ditë më parë, ndërsa...

Nuk mbarojnë protestat dhe marshimet, Shoqata e Transportit Publik paralajmëron bllokim...

Pas disa protestave qe ndodhen ne çdo cep te Shqiperise, protesta e fundit ishte ajo e shoqerise se Transportit Publik, te cilet jane kategoria...

FOTO/Heshtja për përdhunimin e 15-vjeçares, të rinjtë demokratë protestë tek Ministria:...

Forumi Rinor i Partisë Demokratike protestoi sot dhe kërkoi dorëheqjen e Ministres së Arsimit, Besa Shahini. Shkak i protestes eshte bere heshtja për ngjarjen...

DETAJE/Qeveria e Kosovës lejon tubimet në shesh, sot VV mbledh 5...

Qeveria në detyrë e Kosovës mbrëmë ka mbajtur mbledhje korresponduese, në të cilën është miratuar vendimi i propozuar nga Ministria e Shëndetësisë për rihapjen...

Shpërthen tjetër protestë, 50 punonjës të transportit publik në Vlorë dalin...

Në Vlorë 50 punonjës të transportit publik po protestojnë  përpara prefekturës në lidhje me pagën e luftës. Punonjësit theksojnë se që nga data 12 mars ...

VV proteston para Gjykatës së Tiranës: Kush mbron teatrin shkon në...

7 të arrestuarit për protestën kundër shembjes së Teatrit Kombëtar do të dalin sot para gjykatës për masën e sigurisë. Mes të arrestuarve është edhe...

VIDEO/’Poshtë diktatura’, Aktorët shkodranë në revoltë për shembjen e Teatrit Kombëtar

Teatri Migjeni i Shkodrës është ngritur në këmbë sot për të protestuar ndaj shembjes së godinës historike të Teatrit Kombëtar. Artistët e”Migjenit” me pankarta...