FOTO/Aksioni i të rinjve të LRI, çfarë ndodhi gjatë natës

Ndaje

Disa orë më parë se shkollat të mbusheshin plot nga nxënësit në ditën e parë të vitit të ri shkollor, të rinjtë e LRI kanë ndërmarrë një aksion.

Gjatë natës së mbrëmshme këta të rinj vendosën postera në shkollat e kryeqytetit.

Duke njohur dhe kuazën për të cilën LSI shpeshherë ka ngritur zërin, atë të përdorimit të drogës në insititucionet e edukimit, të rinjtë e LRI kanë shpërndarë postera kundër përdorimit të lëndëve narkotike.

Mbro shkollën nga droga” ky ka qenë mesazhi qe të rinjtë kanë shpërndare në muret rrethuese të shkollave në kryeqytet, për të rritur kështu edhe ndërgjegjësimin tek të rinjtë.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje