VIDEO/Shtatori ‘muaji i nxehtë’, Kryemadhi zbulon se me çfarë do të nisë sesioni i ri parlamentar

Ndaje

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi  ka zhvilluar një takim me të rinjtë e LRI me komitetin drejtues të saj.

Gjatë takimit, Kryemadhi ka bërë një pasqyrim të gjendjes së Shqipërisë nën udhëheqjen e kryeministrit Rama.

Ajo tha se ka mijëra të rinj që duan të ikin nga vendi.

Kemi mbi 150 mijë të rinj përdorues droge. Nuk kemi shërbim ndaj qytetarëve, as sistem arsimor dhe shëndetësor që u shërben njerëzve. Sot është e nevojshme përgatitja e një plani pune dhe axhende politike për daljen nga situate e rëndë ku është vendi”, është shprehur Kryemadhi.

Gjithashtu ajo paralajmëroi një sesion të fortë parlamentar që do të fillojë në 3 shtator.

Sesioni i ri sipas saj, do të fillojë me çështjen e teatrit dhe grabitjen që po i bëhet atij. Aj u shpreh se muaji shtator do të jetë muaji ‘i nxehtë’ në të cilën LSI do të përfshihet plotësisht.

Kryemadhi foli dhe për ndryshimet brenda partisë, teksa tha se do të ketë rifreskim të strukturave të LRI.

*Videoja me pjesë nga takimi dhe fjala e Kryemadhit

Takim me Komitetin Drejtues Komëtarë të Lëvizjes Rinore për Integrim

Takim me Komitetin Drejtues Kombëtar të Lëvizjes Rinore për Integrim

Publiée par Monika Kryemadhi sur Vendredi 31 août 2018

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje