FOTO & VIDEO/FRPD dhe LRI vijojnë protestat pranë ministrisë së Brendshme

Ndaje

Të rinjtë e FRPD-së, dhe LRI-së, kanë vazhduar edhe gjatë ditës së sotme protestat para ministrisë së Brendshme, ku kërkojnë dorëheqjen e Ministrit, Fatmir Xhafaj.

Edhe gjatë ditës së sotme, të rinjtë e FRPD-së dhe të LRI-së, kanë suprizuar me banderolën e tyre, ku kanë bërë publike kriteret që ka vendosur Rama për personat që duan të kandidojnë për postin e Ministrit të Brendshëm.

Në fjalën e tij kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi, tha se sot nuk ka më kritere për meritokraci, pasi Rama dhe shputa e tij kanë treguar që kriteret janë kthyer mbrapsh.

Image

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje