Tag: ministria e brendshme

Lëvizjet dhe dorëheqjet/Zbulohet kush komandohet si zv/drejtor i policisë Tiranë

Gati një javë pas dorëheqjes së zv/drejtorit të policisë së Tiranës, Arsen Sinomati, ka ardhur edhe zëvendësimi i tij. Altin Merizaj është komanduar përkohësisht në...

Ministria e Brendshme vidhet dy herë brenda pak ditësh, Prokuroria nis...

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për vjedhjen që dyshohet se ka ndodhur në datë 2 tetor në parkun e ministrisë së Brendshme. Dyshohet se...

LIVE/Protestuesit rrethojnë ministrinë e Brendshme, ja çfarë kërkojnë

Protestuesit e kanë zhvendosur protestën nga  Parlamenti. Të kryesuar nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi dhe ish-deputetët e tjerë të...

Lëvizjet në polici, rikthehen të liruarit e Saimir Tahirit

Sa herë qe një ministër i brendshëm ndërrohet largohen drejtorët e policisë dhe vijnë emra të rinj. Ashtu si me Saimir Tahirin e Fatmir...

Zjarr në bodrumin e Ministrisë së Brendshme, zbulohet shkaku

Një zjarr raportohet se ka rënë në ambjentet e Ministrisë së Brendshme. Nga informacionet paraprake, mësohet se zjarri është shkaktuar si pasojë e një shkëndije...

Vasili: Marrosja kriminale e Ministrisë së Jashtme, që gënjen OSBE në...

Nga Petrit Vasili: Ministria e Jashtme e Shqiperise e njejte me ate te Sadam Huseinit mashtron edhe me shkrim bile, ne menyre kriminale OSBE ne Vjene. Kjo...

Publikohet ekstrakti, sa shqiptarë kanë të drejtën e votës në 30...

Ministria e Brendshme ka bërë publike ekstraktin e parë të listave zgjedhore për zgjedhjet vendore, të datës 30 Qershor 2019. Nga të dhënat paraprake të...

Skandal në testin për kryekomisarët, polici bën provimin duke qenë dhe...

Të tjera shkelje kanë dalë në dritë në lidhje me konkursin për gradën e kryekomisarit në Policinë e Shtetit. Një prej 280 konkurrentëve që ka...

Jo kafeneve dhe pastrim të plehrave, Ministria e Brendshme sqaron dy...

Dy urdhërat e Sandër Lleshit, në krye të Ministrisë së Brendshme, u komentuan gjerësisht, pasi në kulmin e situatave kriminale,  urdhrat flisnin për  bashkëpunimin për...

Ambasada Amerikane ka një mesazh të qartë për Ministrinë e Brendshme

Ambasada Amerikane në Tiranë është ndalur për të dhënë një mesazh të qartë për politikën shqiptare. Në fokus të mesazhit të saj kanë qenë  reforma...