Tag: kruja

Digjet fabrika e prodhimit të paletave në Fushë-Krujë, zjarri i qëllimshëm

Fabrika e prodhimit të paletave dhe përpunimit të drurir në Fushë Krujë pranë urës së Gjolës është përfshirë nga një zjarr i madh në...

Kruja me vatra të ‘nxehta’, konfirmohen 12 raste të reja

Është rritur numri i të infektuarve në Krujë. Burime për Abc News bëjnë me dije se nga 32 tamponë që janë kryer një ditë më...

Humbin jetën dhe 2 pacientë të tjerë te Infektivi

Dy pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit te spitali Infektiv. Burime për abcnews.al bëjnë të ditur se dy viktimat janë nga...

Dronët monitorojnë Krujën për kanabisin, kapin “mat” kryetarin e Cudhit dhe...

Policia e Krujës ka proceduar penalisht kryetarin e Njësisë Administrative Cudhi dhe 6 kryepleq  fshatrash, ku u gjetën rrënjë kanabisi. Sipas policisë në këtë operacion...

Rritet numri i infektuarve, 9 raste të reja me koronavirus në...

Regjistrohen nëntë raste të reja me koronavirus, në Krujë. Mesohet se rastet e reja janë kontakte të rasteve të konfirmuara më parë, nderkohe qe vijon...

Koronavirusi nuk ‘i ndahet’ Krujës, konfirmohen raste të reja

Katër raste të reja janë konfirmuar pozitive me koronavirus këtë të premte në Kruje duke e çuar në 35 numrin e të infektuarve aktive...

Raste me koronavirus, rikthehet Kruja me një vatër të re

Ditën e djeshme u rrit përsëri në mënyrë të befasishme numri i të infektuarve me Koronavirus dhe ministria argumentoi se keto ishin kontakte te...

LAJM I FUNDIT/Nuk shuhen vatrat në dy qytete, harta me rastet...

243 persona jane tesuar ne 24 oret e fundit. Sipas ISHP, ne keto ore kane rezultuar pozitiv me koronavirus  4 persona: 1 ne Berat,...

“Lirohet” Kruja, nga 58 testime në 24 orët e fundit, asnjë...

Izolimi dhe masat e distancimit social duket se po rezultojnë të suksesshme në qytetin e Krujës, e cila tashmë është shëndërruar në një nga...

Kruja me vatra aktive, zbulohen të tjera raste me Covid 19

Situata më Koronavorusin në Krujë vazhdon të jetë problematike, dhe rastet e reja duket se nuk po ndalen, që prej zbulimit të vatrave të...