Tag: kosova

EMRAT/Dy vëllezërit vdesin brenda natës nga koronavirusi

Dy vëllezër nga Peja kanë ndërruar jetë brenda një natë në fshatin Novosellë. Mësohet se viktimat janë Mustafë dhe Zekë Zekaj, respektivisht 85 dhe 78...

7-vjeçarja shqiptare shkon për të bërë rezonancën magnetike, vdes nga mbidoza

Një vajzë e mitur, e moshës 7-vjeçare, ka vdekur papritur në Prishtinë. Víktima kishte shkuar në njërën nga klinikat private për të bërë një rezonancë...

Hoti me koronavirus, Vetëvendosje akuzon kryeministrin: Pas testimit nuk u vetëizolua

Deputetja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë, Mimoza Kusari-Lila ka akuzuar kryeministrin Hoti, duke thënë se ky i fundit nyuk është vetëizoluar...

Basha me mesazh të fortë pas vizitës në Kosovë: Koha për...

Kreu i Partisë Dekokratike, Lulzim Basha, e nis ditën me një mesazh të fortë, teksa thekson se sot është koha për njohje reciproke mes Republikës...

Aksident i rrallë në Kosovë: Përplasen 2 parashutistë, njeri vdes

Jeta eshte plot te papritura dhe ndodhin here pas here aksidente te cilat nuk i merr mendja. Të dielën në mesditë ka ndodhur një aksident...

FOTO/Nisma që bëri bashkë qindra artistë: Vendosni Kosovën në hartë

Një peticion drejtuar kompanisë Apple që të vendosë emrin e Kosovës në aplikacionin “Apple Maps” dhe të caktohen qartë kufijtë me Serbinë, ka bërë...

Një i porsalindur rezulton me COVID-19, në Kosovë numri i rasteve...

Shoqata e Neonatologëve në Kosovë ka konfirmuar rastin e parë të një porsalinduri me COVID-19. Kryetarja e shoqatës Burbuqe Skënderi ka bërë të ditur lajmin...

“Në Kosovë duhen zgjedhje të reja, vetëm presidenti i ri i...

Nga Aleksander Biberaj HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETAR! QEVERIA HOTI E PROJEKTUAR NGA HASHIM THACI...

Rikthehen bisedimet me Kosovën e Serbinë, data dhe vendi i takimit...

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar të...

FOTO/”Shqiptarët po bashkohen”/Takimi Rama-Hoti ‘zgjon’ Rusinë, reagimi për Portin e Durrësit

Media më e rëndësishme e Rusisë, që mbështet influencën e saj në Ballkan, i ka kushtuar një shkrim të posaçëm takimit te djeshem Rama-Hoti...