Tag: kosova

VIDEO/Ndërpritet ëndrra europiane e Kosovës, Maqedonia e Veriut në festë të...

Maqedonia e Veriut, me disa shqiptarë në fushë, festoi mbrëmë në ndeshjen kundër Kosovës. Triumfi 2-1 me Dardanët u jep mundësinë atyre të luajnë...

FOTO/Billboard gjigant afër aeroportit të Prishtinës, për t’i uruar Presidentit Trump...

Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, i prekur së fundmi nga koronavirusi, përmirësimi i gjendjes shëndetësore po i urohet edhe nga Kosova, përmes billbordeve. Një i...

Rama thumbon Kurtin e Ramushin: Përdorin plagët e Kosovës, çfarë do...

Kryeministri Edi Rama deklaroi në konferencën e shtypit me homologun e tij të Kosovës, Avdullah Hotit, pas mbledhjes së përbashkëta të dy qeverive, se...

Vendi i rëndësishëm europian e heq nga lista e karantinës Kosovën,...

Duke filluar nga 28 shtatori, Kosova do të largohet nga lista e kárantinës në Zvicër, kurse Shqiperia ende jo. Zyra Federale e Shëndetit Publik...

Shqipëri-Kosovë, zbulohet kur dhe ku mbahet mbledhja e përbashkët e dy...

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë do të mbajnë mbledhjen e përbashkët të premten më 25 shtator në Shkodër. Lajmi u bë i ditur...

Do na përfaqësojnë në “Miss Globe”, kush u shpallën më të...

Blerta Veseli dhe Paula Mehmetukaj janë zgjedhur si më e bukura e Kosovës dhe Shqipërisë në “Miss Universe”. Të dyja modelet shqiptare do të përfaqësojnë vendet respektive...

PJESA E DYTE/Kosova mbas Washingtonit e Brukselit: Harroni Beogradin! Shihni Taivanin...

Nga Genc Pollo Kritikët e marrëveshjes së Shtëpisë së Bardhë mes Kosovës e Serbisë më së shumti qortojnë mungesën në tekst të zotimit serb për...

KOMENT/Kosova mbas Washingtonit e Brukselit: Marrëveshja e Shtëpisë së Bardhë e...

Nga Genc Pollo Kur në kuadrin e një turi europian në qershor 2007 presidenti amerikan George W. Bush vizitoi edhe Shqipërinë, nderimet e veçanta shtetërore dhe...

Fillimi i vitit shkollor, Basha: Çdo mësues duhet të testohet për...

Edhe lideri i opozites, Lulzim Basha eshte i mendimit qe mesuesit, para fillimit te vitit te ri shkollor duhet te testohen per koronavirus. Ne nje...

Kthimi në shkollë/Shqipëria mjaftohet me masat, Kosova pritet të testojë 1500...

Ne Shqiperi, ka disa dite qe qeveria ka njoftuar dhe ka treguar se po merr masat per te siguruar shendetin e te gjithe nxenesve...