Tag: kosova

VIDEO/Para takimit me Thaçin, Kurti ofertë LDK-së: Më sillni emrat për...

Albin Kurti ka prezantuar oferten e tij të fundit për koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës, përpara takimit të tij me presidentin Hashim Thaçi....

Berisha risjell deklaratat e Ramës për Rrugën e Kombit: Ndiqeni shpërthimin...

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka risjellë një video-dëshmi me zë dhe figurë  të vitit 2009, kohë kur  kryeministri i sotëm Edi Rama shprehej fuqimisht kundër...

Haradinaj dekonspiron planin e Minishengenit: Ramën e kam vëlla, por kemi...

Kreu i qeverisë së Kosovës në largim , Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova duhet të fokusohet në zbatimin e MSA-së dhe se nuk...

FOTO/Kështu duket Beyonce me fustanin e krijuar nga dy stilistët shqiptarë

Nuk janë të paktat rastet, kur emrat e shqiptarëve permenden në veprat e tyre që marrin famë ndërkombëtare. Pas  Valdrin Sahitit, i cili veshi...

Kosova vendos të bojkotojë ceremoninë e Nobelit për Peter Handke, thirrja...

Kosova ka vendosur të bojkotojë pjesmarrjen në ceremoninë e dhënies së Çmimit Nobel për Letërsi në vitin 2019, ndaj shkrimtarit austriak Peter Handke. Ka qenë...

VIDEO/Rama porosi Besës dhe Manastirliut: Bindini njerëzit e strehuar në Kosovë...

Teksa Kosova hapi dyert e para për Shqipërinë në situatën emergjente të krijuar nga tërmeti i 26 Nëntorit, Kryeministri kërkon vetëm diçka nga ky...

Qindra qytetarë kosovarë sjellin ndihma, hiqet përkohësisht pagesa në Rrugën e...

Qytetarët kosovarë kane qene ata që më shumti kanë dhuruar ndihma dhe kane hapur dyert e shtepive për banoret e prekur nga termeti. Pikerisht, per...

VIDEO/Ndihma e parë, Kosova jep 500 mijë euro për të prekurit...

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së jashtëzakonshme të Qeverisë së Kosovës, kryeministri në detyrë, deklaroi se Shqipërisë do t’i jepet...

FOTO/Skandal me librat e shkollës, nxënësit denoncojnë: Në ‘Qytetari’ nuk njihet...

Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi mesazhin e një nxënëseje të klasë së 8, e cila tregonte shqetësimin e saj pasi në librin e Qytetarisë, nuk...

“Shengeni i vogël”, Kurti planifikon takim me Ramën: Dua që Shqipëria...

"Shengeni Ballkanik" solli reagime të forta, ku shumë vunë në dukje mungesën e Kosovës dhe kishte nga ato komente që e cilësonin marrëveshjen të...