Rama thumbon Kurtin e Ramushin: Përdorin plagët e Kosovës, çfarë do t’i dorëzoj sot kryeministrit Hoti

Kryeministri Edi Rama deklaroi në konferencën e shtypit me homologun e tij të Kosovës, Avdullah Hotit, pas mbledhjes së përbashkëta të dy qeverive, se sot do t’i dorëzojnë Kosovës doganën e saj në Portin e Durrësit, i cili de fakto tani është një Port i Kosovës.

Kryeministri Edi Rama nuk ka lënë pa sulmuar as ish kryeministrin e Kosovës dhe liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti.

Sipas Ramës, Kosova nuk ia ka borxh asnjë politikani apo “revolucionari” që shfrytëzon ato plagë që duhen kuruar.

Edi RamaMendimi im për marrëveshjen e Uashigtonit është i njohur. Marrëveshja nuk ka asnjë gjë të re. Është thjesht dhe vetëm një konfirmim i atyre që janë diskutuar, dakordësuar dhe nuk janë zbatuar nga Procesi i Berlinit. Por marrëveshja ka rikthyer Kosovën në pozicionin që i takon ndërkombëtarisht dhe kjo fal zt.Hoti. ka shumë gjëra që ne shqiptarët duhet t’i bëjmë vetë nëse nuk do të ishim kaq kalamaj sa ç’kemi qenë dhe jemi kur vjen puna për të shpërdoruar besimin e atyre që na zgjedhin. E rëndësishme është që t’i bëjmë gjërat.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje