Tag: kurti

Gjykata Kushtetuese i jep të drejtë presidentit Thaçi, reagon Kurti: Drejtësia...

Zhvillime te reja ne Kosove. Mesohet nga mediat vendase, se Gjykata Kushtetuese i ka dhene te drejte Presidentit Hashim Thaçi. Gjykata Kushtetuese konstatoi se mocioni...

Kushtetuesja ‘ngriu’ krijimin e qeverisë, Kurti drejtohet Komisionit të Venecias për...

Zyra e Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti ka njoftuar se dje kryeministri ka dërguar kërkesë për opinion në Komisionin e Venedikut lidhur me kompetencat...

Thaçi kërkon emrin e ri për kryeministër të Kosovës, vjen përgjigja...

Lëvizja Vetëvendosje i ka kerkuar Presidentit Thaçi që të mendojë datën e zgjedhjeve në vend se të kërkojë emra për kryeministër të ri. Nga...

“Nuk na i latë 100 ditë”, Kurti del para Kuvendit: Asnjë...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shkuar personalisht në Kuvend, aty ku po mbahet seanca me një pikë të vetme të rendit të ditës,...

4 skenarët e mundshëm në Kosovë nëse sot bie qeveria Kurti

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese së Kosovës, Enver Hasani ka folur çfarë ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se...

Ngërçi në Kosovë/Mustafa mbledh 40 firma për mocionin ndaj Kurtit, reagon...

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbledhur nënshkrimet për inicimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti. Partia e cila ende...

Rama vijon të mbajë në tension marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë, sulmon Ramushin dhe...

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj reagoi pas sulmit të kryeministrit shqiptar, Edi Rama duke theksuar se kryeministri I Shqipërisë po zbaton mësimet e Lavrovit. "I...

Zbulohet marrëveshja sekrete, Kurti kërkon nisjen e procedurës për shkarkimin e...

Kryeministri Kurti thotë se presidenti Hashim Thaçi ka bërë shkelje të rëndë të Kushtetutës. Sipas Kurtit, këto janë bazë për nisje të procedurave të...

DETAJE/Përballja e parë me Kurtin, presidenti serb shfaq nervozizëm në Mynih

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçic, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në...

“Rama dhe Kurti të ndarë”, Berisha komenton deklaratat: Provokacion i rëndë,...

Sali Berisha ka komentuar ndarjen e Albin Kurtit dhe Edi Ramës në konferencën e sotme për shtyp sa i përket Minishengenit. Ram iu përgjigj Kurtit...